تاریخ ارسال : ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۲۲:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تجاوز به زن فرانسوی در دره فرحزاد/ ۴ نفر متهم هستند

پرونده چهار مرد افغان که در تجاوز به زن فرانسوی در دره فرحزاد گناهکار شناخته شده اند دیروز در حالی دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که دو نفر از آنها همچنان فراری هستند.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از اواخر شهریور ۹۴ و به دنبال شکایت یک زن کوهنورد فرانسوی در دستور کار پلیس قرار گرفت. زن ۲۳ ساله به پلیس گفت: کوهنورد حرفه ای هستم واز طریق اینترنت با کو ه های ایران آشنا شدم. علاقه مند به کوهنوردی در ایران بودم به همین خاطر   ۱۴ شهریور ماه از طریق مرز ارمنستان وارد کشور ایران شدم .
وی ادامه داد: به دره فرحزاد رفته بودم که گمشدم وبا اعتماد به چهار مرد افغان همراهشان شدم آنها مرا به  یک چادر بردند . پس از استراحت کوتاهی چون شب بود می خواستم آنجا را ترک کنم که یکی از آنها تصویر یک گرگ در یک کتاب را به من نشان داد و با زبان اشاره به من فهماند که بهتر است برای امنیت جانم  شب را در چادر بمانم. چاره ای نبود پذیرفتم اما وقتی یکی از آنها برای خرید شام از چادر بیرون رفته بود چهارنفر از آنها به من تجاوز کردند  ومرد جوان وقتی به چادر برگشت و ماجرا را متوجه شد با چوب به آنها حمله کرد و مرا فراری داد.
به دنبال اظهارات این زن ،ردیابی عاملان جنایت سیاه در دستور کار پلیس قرار گرفت و چهار  متهم قبل از فرار از کشور در تربت جام بازداشت شدند.یکی از آنها اما توانست از مرز ایران خارج شود. در حالی که متهمان در  بازداشتگاه مرزی نگهداری می شدند یکی از انها  نیز از بازداشتگاه  فرار کرد.
تلاش پلیس نیز برای ردیابی دو متهم فراری بی نتیجه ماند.زن توریست در مواجهه حضوری با سه متهم یکی از آنها را بی گناه خواند و گفت: این همان مردی است که در فرار به من کمک کرد اما دو نفر دیگر مرا آزار دادند.
بدین  ترتیب یکی از افغان ها  تبرئه شد و دو متهم دیگر دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور دو قاضی مستشار پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند.
در این جلسه که وکلای شاکی حضور داشتند گفتند: زن فرانسوی بعد از این ماجرا به کشورش بازگشته ولی برای متهمان درخواست مجازات کرده است.
دو متهم در جریان دادگاه منکر ربودن و آزار و اذیت زن جوان شدند و گفتند : قبول داریم وی را به چادرمان دعوت کردیم و او همراهمان آمد اما او را آزار ندادیم.
در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19159

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.