تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۰:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تجلیل هاشمی از مقاومت دلیرانه مردم

اتفاقات ۱۸ فروردین ۶۴

خلاصه:

دبیر کل سازمان ملل برای مذاکره در مورد جنگ شهرها وارد تهران گردید.

 

آیت الله خامنه ای در دیدار با فرستاده مخصوص ریاست جمهور پاکستان: با کشاندن جنگ به شهرها باید بشدت مبارزه گردد.

 

هاشمی: شرارت بعث جنایتکار دامان خودش را گرفته هست.

 

حکیم: حمله های موشکی و توپخانه ای ایران باعث شده زیادی از شهرهای عراق تهی از سکنه گردد.

 

ورود دبیر کل سازمان ملل به تهران

« «خاویر پرز دکویار» دبیرکل سازمان ملل ظهر امروز برای اظهار کرد و گو با مقام های جمهوری اسلامی ایران به تهران آمد تا حول جنگ شهرها مذاکره کند.

دبیر کل سازمان ملل هفته پیش در عزیمت به عربستان اظهار علاقه کرده بود که با عزیمت به ایران و عراق با مقام های دو کشور مذاکره کند. جمهوری اسلامی ایران در این زمینه اعلام کرده بود تنها در چارچوب اطلاعیه دبیر کل سازمان ملل در مورد توقف جنگ شهرها حاضر به مذاکره هست و این نیز به علت احترام ایران به مسائل انسانی هست. (۱)

 

دیدار فرستاده مخصوص ضیاء الحق با ریاست جمهور

(۱)مصطفی گوکل فرستاده مخصوص ضیاءالحق ریاست جمهور پاکستان که به کشورمان عزیمت کرده هست روز گذشته با آیت الله خامنه ای دیدار و پیام ریاست جمهور پاکستان را به وی تسلیم کرد.

آیت الله خامنه ای ریاست جمهور کشورمان ضمن تشکر از پیام برادرانه و صمیمانه ضیاءالحق ریاست جمهور پاکستان اظهار کرد: کشاندن غیرنظامیان به آتش جنگ حرکتی هست که از سوی رژیم عراق آغاز شده و باید با شدت با این عمل مبارزه کرد.

آیت الله خامنه ای ضمن تاکید بر این نکته که رژیم عراق آغاز کننده این مصیبت وحشت انگیز هست اظهار کرد: هر آن که رژیم عراق به زدن شهر ادامه ندهد ما هم آماده آتش بس در این زمینه هستیم. (۲)

 

 تجلیل هاشمی از مقاومت دلیرانه مردم در برابر حمله های موشکی

آیت الله هاشمی رفسنجانی در نشست امروز مجلس در مورد تغییرات جنگ در دو هفته موخر و مقاومت شگفتی انگیز مردم شهرهای کشورمان در برابر بمباران ها و حمله های موشکی رژیم عراق اظهار کرد: در دو هفته اول سال روزهای پرماجرا و سرنوشت سازی برای منطقه و کشور ما گذشت که انشاءالله آثار خوب و موثرش را روزهای آتی نگاه کنیم.

آقای هاشمی اضافه کرد: با مقاومت شگفتی انگیز مردممان مخصوصا شهرهایی که مورد اصابت بمب ها و موشک ها قرار گرفته هست و با مبارزه به نظیر بسیار موثر و حساب شده نیروهای رزمنده ما یک دسیسه عمیق خنثی شد و شرارت بعث جنایتکار دامان خودش را گرفت و این روزها برای رهایی از باتلاقی که برای خود درست کرد به دست و پا افتاده هست.(۳)

 

اشپیگل: بصره مبدل به شهر مرده ها شده هست

(۳)حجت الاسلام «سید محمد باقرحکیم» سخنگوی مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق طی گفتگویی در مورد آثار حمله های موشکی ایران به بغداد اظهار کرد: حمله های موشکی و توپخانه ای جمهوری اسلامی ایران باعث شده هست تا زیادی از شهرهای عراق در حقیقت تهی از سکنه گردد.

(۴)

مراجع:

۱٫ کیهان، ۱۸ فروردین ۶۴، ص ۱
۲٫ کیهان، ۱۸ فروردین ۶۴، ص ۳
۳٫ اطلاعات، ۱۸ فروردین ۶۴، ص ۱
۴٫ اطلاعات، ۱۸ فروردین ۶۴، ص ۲

انتهای متن/


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94864

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.