تاریخ ارسال : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۱۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تجمع دلواپسی مقابل وزارت نفت

 
صبح امروز مأموران یگان‌ویژه مقابل ساختمان وزارت نفت در خیابان طالقانی مستقر شده تا با هرگونه تجمع غیرقانونی در مقابل این وزارتخانه برخورد کنند.

به گزارش شلمچه نیوز، به دنبال فراخوان تجمعی مقابل وزارت نفت، مأموران یگان‌ویژه برای برخورد با هرگونه تجمع غیرقانونی در مقابل ساختمان این وزارتخانه در خیابان طالقانی مستقر شدند.

پیگیری‌های خبرنگار ما از پلیس، درباره علت تردد مأموران یگان‌ویژه و خودروهایشان در سطح خیابان طالقانی، حاکی از این بود که این مأموران به سمت ساختمان وزارت نفت حرکت می‌کنند تا در صورت بروز هرگونه تجمع غیرقانونی با متخلفان برخورد کنند.

پیش از این مقامات نیروی انتظامی در صحبت‌های مختلفی عنوان کرده بودند که پلیس با هرگونه تجمع بدون مجوز که غیرقانونی برگزار شود، برخورد خواهند کرد.

همچنین یوسفی مدیرکل امور سیاسی استاندار تهران نیز در تماس ایسنا اظهار کرد: برای تجمع مقابل وزارت نفت هیچ مجوزی صادر نشده است.


استانداری تهران: تجمع مقابل وزارت نفت غیرقانونی است

خبرگزاری ایرنا: مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری تهران با بیان اینکه درخواستی برای برگزاری تجمع مقابل ساختمان وزارت نفت به این نهاد ارائه نشده است گفت: برگزاری هرگونه تجمع مقابل این وزارتخانه غیرقانونی است.

محمدرضا یوسفی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از آنجا که هیچگونه درخواستی برای تجمع به استانداری تهران ارائه نشده مجوزی نیز در این ارتباط صادر نشده است بنابراین برگزاری هرگونه تجمع مقابل وزارت نفت غیرقانونی است.

در پی فراخوان هایی صبح شنبه اجتماعی از سوی گروهی که گفته می شد دانشجو هستند مقابل ساختمان مرکزی وزارت نفت واقع در خیابان طالقانی برگزار شد که با واکنش و هشدارهای نیروهای پلیس روبرو شد.

این گروه در اعتراض به آنچه آن را قراردادهای نفتی منعقد شده بین ایران و کشورهای اروپایی نامیدند صبح شنبه مقابل وزارت نفت در تهران اجتماع کردند.

دانشجویان با سردادن شعارهای اعتراض خود را نسبت به انعقاد قراردادهای نفتی جدید بین ایران و دول اروپایی و نیز قرارداد نفتی سال ها پیش موسوم به «کرسنت» ابراز داشتند.

اجتماع کنندگان در پی هشدار های پلیس برای ترک محل پراکنده شدن اما مجددا حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر از آنان به این اجتماع غیر قانونی خود در خیابان های اطراف ساختمان دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران( وزارت نفت) واقع در خیابان حافظ ادامه دادند.

در پی این تجمع نیروهای یگان ویژه پلیس پایتخت به منظور ایجاد نظم و برخورد قانونی با این تجمع بدون مجوز در محل حاضر و نسبت به پراکنده کردن این افراد اقدام کردند.

۱۵۰ دستگاه موتور سیگلت یگان ویژه و چند دستگاه ون و خودور پلیس در محل حضور دارند.

هم اکنون تعداد ۴۰ تا ۵۰ نفر از دانشجویان پراکنده شده به سمت چهاراره طالقانی درحرکت هستند و علیه سیاست های نفتی دولت و وزارت نفت شعار می دهند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=10443

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.