تاریخ ارسال : ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۰۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحریم قطر موجب انزوای عربستان و هم‌پیمانانش خواهد شد/ این انزوا به تقویت هرچه بیشتر محور مقاومت منجر می‌شود

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اقدام اخیر عربستان سعودی و هم پیمانانش مبنی بر تحریم قطر، اظهار داشت:  اقدام آل سعود و هم پیمانانش در وهله اول به انزوای هر چه بیشتر این کشورها در منطقه منتهی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه این انزوا به تقویت هر چه بیشتر محور مقاومت و نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه منجر می شود، افزود: اقدام اخیر سعودی ها علیه قطر انزجار و نفرت را در بین ملت های منطقه و ملت های خودشان ایجاد می کند چرا که عربستان هرگز اجازه اظهارنظر به دیگر کشورها را نمی دهد و همین امر موجب شده تا اختناق و استبدادی در بین مردم به وجود بیاورد.

 

ذوالنور معتقد است اختناق ایجاد شده در فضای سیاسی کشورهای منطقه توسط عربستان اثرات منفی برای این کشور به همراه دارد.

 

وی با بیان اینکه به نظر می رسد انزوای قطر در منطقه اتفاق نمی افتد، تصریح کرد: چرا که این کشور از طریق دریا با آب های جمهوری اسلامی ارتباط دارد و از سوی دیگر ایران به لحاظ هوایی برای عبور روزانه ۴۵۰ پرواز قطری که در سال بالای ۱۶۰ هزار پرواز است، امادگی دارد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه تحریم قطر مشمول تحریم جهانی نمی شود، تاکید کرد: این کشور می تواند از طریق دریا، زمین و هوا مشکلات و نیازهایش را حل کند. بنابراین این تحریم ها تاثیری بر روی قطر نخواهد داشت بلکه باعث ارتباط قوی تر با جمهوری اسلامی می گذارد و حتی این احتمال وجود دارد که این کشور به محور مقاومت اضافه شود.

 

نماینده مردم قم در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی نیز این آمادگی را دارد که به لحاظ روحیه سیاسی و همچنین توانمندی بالای خود برای تامین نیازهای قطر مایحتاج مواد غذایی این کشور را صادر کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=52368

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.