تاریخ ارسال : ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحصیل ۱۰ هزار فرزند شاهد در دانشگاه‌های مازندران

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران و به نقل از ایثار واحد مازندران، عباسعلی رضایی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در جلسه ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر که در دانشگاه کشاورزی مازندران در ساری برگزارشد ازاشتغال به تحصیل ده هزار و ۱۸۷ نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر در مازندران خبرداد و اظهارداشت: این تعداد در ۱۵۰ دانشگاه استان مازندران در رشته های مختلف مشغول تحصیل هستند.

n00133820-b

رضایی با اشاره به اینکه جلسات ستاد اجرایی شاهد باید تداوم داشته باشد افزود: بااستمرار این جلسات، مسائل ومشکلات مربوط به امور تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر بررسی، پیگیری و حل و فصل می شود.وی با اشاره به اینکه مشکلات تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر در کوتاهترین زمان ممکن بر طرف گردد گفت:مشکلات تحصیلی این عزیزان باید شناسایی ،بررسی و پیشگیری گردد.مدیر کل بنیاد مازندران تصریح کرد:اردوهای دانشجویی باید تلفیقی صورت گیرد اظهارداشت:در اردوهای زیارتی، سیاحتی و فرهنگی و…  سعی شود بصورت تلفیقی برگزارگردد تا تعامل فرهنگی بیشتری بین دانشجویان ایجادشود. وی خاطر نشان کردبنیاد مازندران آماده مشارکت در اجرای برنامه های دانشجویی با دانشگاهها را دارد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مسئولین آموزشی ضمن اهتمام ویژه به امورات تحصیلی، به مسئله تکریم و سپاسگزاری دانشجویان شاهد و ایثارگر توجه شود و در این راستا همه موسسات آموزشی موظف به محقق شدن این فرهنگ در دانشگاهها هستند چرا که دانشجویان شاهد و ایثارگر بعنوان امانت نزد ماهستند و به گونه عمل نمائیم که شهدا از ما راضی باشند .رضایی افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا بستر مناسب علمی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر فراهم شده و دغدغه های آنان در امر تحصیل رفع گردد.

مدیر کل بنیاد مازندران درپایان برعدم کتمان هویت ایثارگری،استعداد یابی ،تشویق و تجلیل ،تقویت بنیه علمی و…در دانشگاهها تاکید کرد.

معاون فرهنگی بنیاد مازندران نیز در خصوص تعامل بیشتر بین بنیاد و دانشگاهها،شناخت مشکلات ،رفع نواقص و کمبودها، کمک شهریه تحصیلی و طرح استاد مشاور مطالبی بیان نمود.رئیس ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر دانشگاه کشاورزی مازندران گزارشی از فعالیت این ستاد را ارائه کرد.

دانشگاه کشاورزی مازندران دارای ۷۱ دانشجوی شاهد و ایثارگر می باشد. در این جلسه دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه کشاورزی مازندران، حجت الاسلام یزدانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در این دانشگاه و رئیس اداره آموزش بنیاد استان حضورداشتند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3726

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.