تاریخ ارسال : ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۵۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحصیل ۴۰ درصد دانش اموزان در رشته های فنی و حرفه ای

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: فرهنگ کار در کشور از بین رفته است و رسانه‌های ملی و مطبوعات همیشه مروج رشته‌های پزشکی و مهندسی در کشور هستند.

داود ناصری‌امید افزود:نظام آموزش کشور باید براساس نیازسنجی بازار، جامعه و برنامه ده ساله کوتاه‌مدت و بلند‌مدت نسبت به پذیرش رشته‌ها اقدام کند.

وی با اشاره به نظام آموزشی که دانش‌آموزان معدل بالا در رشته‌های نظری تحصیل کنند و دانش‌آموزان با نمره پایین در رشته‌های فنی و کاردانش به تحصیل می‌پردازند، اضافه کرد: نظام آموزشی کشور با ساماندهی رشته‌های مورد نیاز جامعه افراد را به سمت رشته‌هایی که نیاز آینده کشور است، هدایت می‌کند.

وی با بیان اینکه جامعه در کنار پزشک و مهندس به استادکار هم نیازمند است، بیان کرد:در استان ۴۰ درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل هستند که سهم ناچیزی در مقایسه با سایر رشته‌های نظری است‌.

ناصری‌امید با بیان اینکه آموزش رشته‌های فنی و حرفه‌ای براساس استاندارد جهانی است و با بازار کار مطابقت دارد، گفت: آموزش کوتاه‌مدت در رشته‌های مهارت محور در آموزشگاه‌های دولتی و مراکز وابسته به سازمان فنی و حرفه‌ای در فضای عملی و با تجهیز ۸۰ درصدی کارگاه‌ها انجام می‌شود که در زمینه ورود افراد به بازارکار موثر بوده است‌.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه کرمانشاه در سرانه آموزشی جزء استان‌های برتر است، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای بر‌اساس نیاز بازار کار ۸٫۵ میلیون نفر در رشته‌های مختلف مهارتی در مراکز وابسته به سازمان فنی و حرفه‌ای‌، دانشگاه‌ها و زندان‌ها آموزش می‌دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31912

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.