تاریخ ارسال : ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحقق سینمای امید یک شوخی بزرگ است/ جشنواره فجر امسال ضعیف بود

سردار نقدی در حاشیه اکران خصوصی فیلم سینمایی «سرگشته» در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو در خصوص فیلم های جشنواره فجر امسال گفت: فیلم های امسال خوب نبودند. به نظرم حتی در استانداردهای سینمایی نبودند، به جز چند فیلم سایر آثار بیشتر تله فیلم هایی بودند که تعجب داشت در جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده بودند.

 

او همچنین در مورد ادعای رئیس سازمان سینمایی مبنی بر تحقق سینمای امید گفت: تحقق سینمای امید فقط یک شوخی بزرگ است! تمام فیلم ها پر از یأس و نا امیدی و با بن بست های غیر قابل فرار بود. به جز این از نظر فنی و محتوایی لااقل در فیلمنامه ها چیز خوبی دیده نشد. البته برخی بازی ها و کارگردانی ها خوب بود که خب من از بین همه آثار «ماجرای نیمروز» را بیشتر از بقیه پسندیدم.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران همچنین در مورد فیلم «سرگشته» که در مورد شهادت و در بستر دفاع مقدس و همچنین مبارزه با داعش ساخته شده است گفت: سوژه فیلم خوب است. پرداختن به تفاوت های شهادت و انتحار موضوع خوبی است.

 

او ادامه داد: دشمن ما بدلی از عملیات های شجاعانه استشهادی را درست کرده اند که شهادت نیست خودکشی و انتحار است، کار کردن روی این تفاوت ارزشمند است که دنیا بداند تفاوت شهادت و عملیات انتحاری در چیست.

 

سردار نقدی در این خصوص گفت: دشمن ذهن فرد مورد نظر را شستشو می دهد و آن ها را مجبور به این کار می کند؛ حتی برای اینکه شخص فرار نکند او را به مواد منفجره قفل می زنند و در نهایت از راه دور او را منفجر می کنند. در حالی که شهید خودش این مسیر را انتخاب کرده و آگاهانه در این مسیر قدم گذاشته است. کسی او را مجبور نمی کند و او خودش این راه را برای نابودی دشمن اتخاب کرده است. تمایز بین این دو اختلاف جدی ای است که پرداختن به آن خوب است و باید آن را نشان داد. البته این فیلم ضعف های فنی نیز داشت که خب تا زمان اکران قطعا برطرف خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=41269

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.