تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحقیق وتفحص از بانک مرکزی قوت گرفت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، با اشاره به جلسه اعضای کمیسیون اقتصادی با رئیس کل بانک مرکزی در خصوص مشکلاتی که اخیرا برای  موسسات مالی و اعتباری ایجاد شده گفت: در همین رابطه رئیس کل بانک مرکزی گزارش کاملی برای ریاست مجلس ارسال کرده است، از سوی دیگر روز گذشته سیف با حضور در کمیسیون اقتصادی گزارشی از آخرین وضعیت موسساتی مانند کاسپین، ثامن الحجج و میزان ارائه کرد. این درحالی است که  اینها نمونه‌هایی از موسسات غیرمجازی است که بنا بود تا پایان سال ۱۳۹۵ تعیین تکلیف شوند.

به گفته نادری هم اکنون از سراسر ایران، مردم در خصوص این نوع موسسات مطالبات خود را از نمایندگان مجلس پیگیری می‌کنند و در این رابطه بانک مرکزی بایستی هر چه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این دست موسسات اقدام نماید.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاکید طیب نیا بر سامان دهی موسسات مالی و اعتباری بدون مجوزی که اخیرا مشکلاتی را برای سپرده گذاران ایجاد کرده‌اند، گفت: در صورت عدم رسیدگی به این موضوع از سوی بانک مرکزی کمیسیون اقتصادی مجلس ناچار است بر اساس ماده ۲۳۶ آئین نامه داخلی مجلس، تحقیق و تفحص از بانک مرکزی را کلید بزند.

نادری با اشاره به این که موسسه کاسپین از تجمیع و انحلال ۸ تعاونی و موسسه از جمله عام کشاورزان مازندران، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، حسنات اصفهان، پیوند مشهد، الزهرا، صدر طوس، امید جلین و فرشتگان ایجاد شده است، گفت:بعد از مدتی شایعات در خصوص این موسسه تازه تاسیس داغ شد و سپرده‌گذاران نگران از مسدود شدن حساب بانکی خود به کاسپین برای برداشت سپرده‌های‌شان هجوم بردند. به هر حال امروز این مشکل ایجاد شده است و بانک مرکزی بایستی نسبت به حل و فصل این مشکل هر چه سریع تر اقدام نماید.

وی با بیان اینکه در جلسه با رئیس کل بانک مرکزی علاوه بر ارائه گزارش در خصوص اقدامات انجام شده برای رسیدگی به وضعیت کاسپین نمایندگان کمیسیون نیز نظرات خود را بیان کردند، گفت: قرار است در جلسات بعدی در این خصوص پیگیری‌های لازم ادامه یابد.

 نادری با اشاره به اینکه کمیسیون اقتصادی پیش از این جلسات متعددی با اعضای هیئت مدیره این موسسه داشته است، تاکید کرد: امیدواریم با همکاری بانک مرکزی و مراجع قضایی هر چه سریع تر مشکلات این موسسه بر طرف شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51460

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.