تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تحقیق و پژوهش در کشور اعتبار قابل توجهی ندارد

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سردار یدالله بوعلی در همایشی که شب گذشته به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی و تجلیل از جهادگران علم و فناوری در سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد، با اشاره به اینکه باید مراقب باشیم جبهه حق به انحراف کشیده نشود، گفت: خصلت افرادی که خویی همچون ابوموسی اشعری دارند همواره باعث انحراف جبهه حق می شود.

 
وی افزود: این جای تامل دارد که تشخیص دهیم وقتی گفته می شود علی قرآن ناطق است، فهم چنین شخصیتی از قرآن بیشتر از سایرین است و  باید تابع ولی باشیم.

 
فرمانده سپاه فتح استان به وضعیت مراکز تحقیقاتی و پژوهشی اشاره کرد و افزود: نباید نگران کثرت مراکز تحقیقاتی باشیم چراکه آسیب مربوط به اعتبار این مراکز تحقیقاتی است که تجزیه نشود.
 

مقام ارشد نظامی کهگیلویه و بویراحمد کار تکراری در حوزه پژوهشی را آسیب جدی دانست و تصریح کرد: تحقیق و پژوهش در کشور اعتبار چندانی ندارد و اگر روزی مسئولان بخواهند اعتباری قرار دهند باید متمرکز برای همین هدف باشد.

 
بوعلی همچنین با بیان اینکه کثرت در پژوهش زمانی مفید است که تمام ارگان ها و مراکز از ظرفیت های موجود خود در جهت پژوهش استفاده کنند، گفت: اعتبار پژوهشی باید صرف سازمان پژوهشی شود نه اینکه در جایی دیگر و به نام کار پژوهشی حدر برود.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=31087

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.