تاریخ ارسال : ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تخصیص مراجع صندوق توسعه ملی برای تعهدها آبرسانی روستایی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، ، محمد حسینی چهارشنبه شب در جلسه شورای سازگاری صنعت آب وبرق استان مرکزی با اشاره به کم بودن بارش‌ها در کشور گفت: با توجه به  کمبود بارش‌ها چالش‌های آب در کشور محسوس هست و باید در امر آب شرب حرکت عظیمی اتفاق افتد و پساب به حوزه صنعت های اختصاص پیدا نماید تا در آینده کم بودن شرب نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: یکی از طرح‌های شهرستان ذی ربط به سال ۸۸ هست که علت سبب کم بودن مراجع مالی تاحالا پیشرفت زیادی نداشت اما در عزیمت رئیس جمهوری برای این طرح تخصیص نقدی ۱۱ میلیارد تومان دریافت شد ولی باز همچنان شرایط خوبی ندارد زیرا تخصیص‌ها به پرداخت مطالبات پیمانکار اختصاص یافت و درخواست کارهای موثر در این راستا داریم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی تصریح نمود: تخصیص مراجع صندوق توسعه ملی به طور یکسان در سطح کشور به منظور تحقق تعهدها آبرسانی روستایی باید صورت پذیرد.

حسینی گفته بود: در حوزه آبرسانی روستایی حدود ۳۰۰ روستا در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان مشکلات زیادی وجود دارد و به وسیله مراجع اعتبارهای استانی امکان رفع کردن چالش‌ها وجود ندارد و به وسیله عدم ایجاد مجتمع‌های آبرسانی مناسب مشکلات به قوت خود باقی هست و باید مساعدت ویژه‌ای در این راستا صورت پذیرد.

وی دنبال کرد: با حضور وزیر نیرو آبرسانی به شهرستان خمین به عنوان مطالبه جدی مردم این شهرستان پژوهشگر شد و انتظار هست حضور بعدی وزیر  بهره برداری از طرح‌های شهرستان‌های دیگر باشد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود: در استان مرکزی با توجه به شرایط جغرافیایی، رودخانه و آب روان‌های مخصوص وجود ندارد و کم بودن مراجع آبی بویژه در سال‌های موخر به خاطر کاهش بارش نزولات آسمانی چالشی جدی هست.

عضو کمیسیون بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به احتیاج صنعت های استان مرکزی به آب، احتیاج هست حرکتی جدی صورت پذیرد تا از پساب‌ها به منظور برگشت دو مرتبه به چرخه استفاده استفاده گردد.

حسینی تصریح نمود: دولت در مصوبه خود ارزش قابل ملاحظه ای از مراجع صندوق توسعه ملی به بعضی از استان‌ها تخصیص داده که در کمیسیون برنامه و بودجه قرار شد تخصیص‌ها در کشور یکسان گردد تا تعهدها در حوزه آبرسانی در روستاها عملیاتی گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84598

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.