تاریخ ارسال : ۱۸ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تخصیص ۷۸۰ میلیارد تومان بودجه برای اکتساب و اقدامات روستایی به سیستان و بلوچستان

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا- علیم یارمحمدی در نشست خبری با بیان این مطلب اظهار کرد: وزیر نفت ۲۵۰ میلیارد تومان بودجه برای بازسازی حفاری‌های گازرسانی و تعمیر آسفالت معابر زاهدان مدنظر داشته هست.

وی گفته بود: برای بهبود وضع شهرداری زاهدان، دستگاه‌های اجرایی نیز باید بدهی‌های خودشان را به این سازمان بپردازند.

یارمحمدی در مورد پژوهشگر شدن شعار سال اظهار کرد: برای اینکه کشور منسوب به بیگانان نباشد و اقتصادی قوی داشته باشیم، باید توجه ویژه‌ای به تولیدات داخلی و استفاده کالای ایرانی گردد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه حجم سیستان و بلوچستان در راستای گردشگری کم مثل و بی مثل هست، اظهار کرد: بدنه کارشناسی در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های گردشگری در استان باید فعال گردد و سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان باید زیرساخت‌های گردشگری را مهیا کند.

یار محمدی با بیان اینکه با پیگیری‌های که از سوی وزارتخانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته، ساخت بزرگراه زاهدان تا میلک در برنامه‌های دولت ردیف دار شده هست، اظهار کرد: ان شاء الله تا انتهاء این دولت این برزگراه به بهره‌برداری می‌رسد.

یارمحمدی اظهار کرد: اصحاب رسانه باید ظرفیت‌های گردشگری سیستان و بلوچستان را به خوبی معرفی کنند.

وی با اشاره به کم بودن مراجع آبی در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: وزارت نیرو در راستای مدیریت صحیح مراجع آبی در این استان باید ورود جدی داشته باشد.

وی افزود: هر سال از اواخر اسفند سیل به صورت دشت مال از افغانستان وارد سیستان می‌شد، ولی متاسفانه سال قبل و سال کنونی تا به حال هیچ آبی از طریق رودخانه هیرمند وارد این منطقه نشده هست.

وی گفته بود: متاسفانه در مسئله آب در کشور هیچ برنامه جامعی وجود ندارد که احتیاج هست دولتمردان در این زمینه ورود جدی دارا باشند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به دیدارهای به صورت مجزا خود با ریاست جمهوری و معاون اول ریاست جمهوری و پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات شهرداریهای استان اظهار کرد: تمهیدات بسیار خوبی برای بهبود وضع شهرداری زاهدان اندیشیده شده هست.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94917

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.