تاریخ ارسال : ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۳۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تذکر کتبی مراسمی ها به روحانی/بساط صرافی های غیرمجاز را جمع کنید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سیدناصر موسوی لارگانی در نامه ای به هیات رئیسه خواستار تذکر کتبی قوه مقننه به حسن روحانی ریاست جمهور گردید تا یک بار دیگر  نسبت به فعالیت صرافی های غیرمجاز در اقتصاد کشور به بالاترین مقام اجرایی کشور اخطار داده گردد.

در این تذکر کتبی که لزوم نظارت بر کارکرد صرافی ها و پلمب فعالیت غیرمجاز آنان در سطح کشور را برای جلوگیری از بروز آشفتگی دو مرتبه دنبال کنندهی می کند، آمده هست: صرافی ها به سبب ارزش و نوع فعالیت شان در بازار ارز و طبق تبصره یک ماده ۹۶ قانون برنامه پنجم و آیین نامه های قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی، لازم هست از بانک مرکزی مجوز فعالیت بگیرند و فعالیت هایشان تحت نظارت بانک مرکزی باشد.

در حال حاضر صرافان غیرمجاز متعددی (که بعضا تابلودار هم هستند) در کشور در حال فعالیت می باشند که بانک مرکزی نظارتی بر ظرفیت، نحوه فعالیت و میزان تاثیر آنان در بازار ارز ندارد. صرافان غیررسمی تعدادشان دو برابر صرافی های رسمی هست که بصورت پراکنده فعالیت می کنند.

این نماینده مجلس در متن تذکر خود تبیین کرده هست: لازم هست با اجرای دقیق قوانین و ضابطه های مدون و آنجا که لازم بود با برخورد عمومی، جلوی فعالیت جایگاه ها غیرمجاز من جمله صرافی ها گرفته گردد.

فعالیت صرافی های غیرمجاز خارج از حیطه قانون بوده و بانک مرکزی بعنوان متولی تنظیم نظام پولی لازم هست ساماندهی آنان را در اولویت قرار دهد چرا که باعث ایجاد اخلال در بازار ارز شده و آثار مخرب و منفی در سامانه پولی بهمراه دارد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، بانک مرکزی طی سال های گذشته بصورت متعدد با ارسال نامه هایی به نیروی انتظامی خواستار برچیده شدن فعالیت صرافی های غیرمجاز شده هست که به نظر می آید به سبب اینکه وسیله اجرایی در دست این نهاد سیاست گذار نیست، نیروی انتظامی لازم هست جدیت زیادتری در پلمب واحدهای صرافی غیرمجاز دارا باشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79745

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.