تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ترامپ: توافق داکا از دستور کار خارج گردید

  خبرگزاری صدا و سیما: ریاست جمهور آمریکا روز یک شنبه در چند پیام توئیتری خواستار انتهاء یافتن سیاستی گردید که به فرزندان مهاجران غیرقانونی کمک می‌کرد برای سکونت دایم در آمریکا مجوز قانونی بگیرند.

دونالد ترامپ در اولین پیام توئیتری درج کرد: عناصر گشت مرزی در آمریکا نمی‌توانند کارشان را به درستی انجام دهند زیرا دولت‌های دموکرات در گذشته قوانین دست و پاگیر و مسخره بسیاری تصویب و اجرا کرده اند.

وی بویژه به قانونی اشاره نمود که طبق آن، کسانی که غیرقانونی به آمریکا آمده اند بعد از دستگیری، تا برپایی دادگاه و تعیین تکلیف، آزاد می‌شوند.

این سیاستگذاری در دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش رسمی انتهاء یافت گرچه زیادی از بند‌ها و تبصره‌های آن هنوز هم در دستورالعمل‌هایی که برای ساز و کار‌های کنونی وجود دارد کاربرد دارند.

ترامپ در پیام توئیتری درج کرد: «اوضاع دارد خطرناک‌تر می‌شود. کاروان‌ها دارند می‌آیند.»

وی اظهار کرد: هم حالا حزب جمهوریخواه برای تصویب قوانین سخت وادار هست به «گزینه هسته ای» (رویه‌ای پارلمانی در مجلس سنای آمریکا برای تصویب قوانین در شرایط بسیار سخت) متوسل گردد. ترامپ علاوه بر این انتهاء رویه‌ای را خواستار گردید که طبق آن اقدام ضد کسانی که در کودکی، غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده اند به دیرکرد می‌افتد. این رویه «داکا» اسم دارد. ترامپ اظهار کرد: توافق داکا دیگر وجود بیگانه ندارد.

برای تصویب قوانین در مجلس سنا ۶۰ رای لازم هست. مجلس سنا ۱۰۰ کرسی دارد و جمهوریخواهان تنها ۵۱ کرسی را در اختیار دارند. سران حزب جمهوریخواه در مجلس سنا به طور اساسی با درخواست‌های ترامپ برای انتهاء دادن به رویه قدیمی داکا مخالفت کرده اند.

در دومین پیام توئیتری، ترامپ اظهار کرد: توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (نفتا) را که از آن با اسم «گاو پر شیر» (منبع درآمد پرسود) مکزیک یاد نمود متوقف خواهد کرد. وی اظهار کرد: مکزیک باید برای جلوگیری از سرازیر شدن شهروندان مکزیکی و دیگر کشور‌ها به آمریکا کوشش بیشتری انجام دهد. هم حالا آمریکا، مکزیک و کانادا با اصرار ترامپ نفتا را بازبینی می‌کنند. ترامپ قبل تر گفته هست نفتا به آمریکا عارضه می‌زند.

وی علاوه بر این دیگربار بر وعده تبلیغاتی خود برای ساختن دیوار در مرز آمریکا با مکزیک تاکید کرد.

دونالد ترامپ از کنگره عصبانی هست زیرا با شتابی که او می‌خواسته برای تعیین تکلیف دیوار مرزی اقدام نکرده هست.

ریاست جمهور آمریکا در پیام توئیتری نوشته بود: «مکزیک برای جلوگیری از ورود اشخاص به این کشور از مسیر مرز جنوبی و از آنجا به آمریکا پایین ترین تلاشی نمی‌کند. آن‌ها به قوانین ابلهانه مهاجرتی ما می‌خندند. باید از سرازیر شدن مواد مخدر و مهاجران غیرقانونی جلوگیری نمود. در غیر این صورت، من نفتا، مرجع سرشار درآمدشان را متوقف می‌کنم. دیوار (مرزی) ضروری هست.»

»ترامپ روز یک شنبه هنگام ورود به کلیسایی در فلوریدا در سخنانی در تعریف پیامش درباره‌ی مکزیک و دیوار مرزی اظهار کرد: «مکزیک باید به ما در مرز‌ها کمک کند. این کشور هم حالا چنین کاری نمی‌کند. خیلی غم انگیز هست که مکزیک به ما کمک نمی‌کند. اشخاص زیادی دارند وارد آمریکا می‌شوند تا از مزایای داکا بهره‌مند گردند. ما مجبوریم در این ساز و کار بازبینی کنیم. آن‌ها فرصتی عالی پیش رو داشتند. دموکرات‌ها نابودش کردند. فرصتی بسیار عالی پیش رو قرار داشت. اما مکزیک باید به ما در کنترل مرز‌ها کمک کند. آن‌ها (مهاجران غیرقانونی) از مسیر مکزیک سرازیر می‌شوند و مکزیک هم آنها را به آمریکا می‌فرستد. چنین رویه‌ای به این شکل نمی‌تواند ادامه پیدا نماید.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94198

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.