تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۱:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ترامپ: توافق داکا از دستور کار خارج گردید

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ – رییس جمهور آمریکا – روز یک شنبه در پیامی توییتری خواستار انتهاء یافتن سیاستی گردید که به فرزندان مهاجران غیرقانونی کمک می‌کند برای سکونت دایم در آمریکا مجوز قانونی بگیرند.

دونالد ترامپ در پیامی توییتری درج کرد عناصر گشت مرزی در آمریکا نمی‌توانند کارشان را به درستی انجام دهند زیرا دولت‌های دموکرات در گذشته قوانین دست و پاگیر و مسخره بسیاری تصویب و اجرا کرده اند.

وی بویژه به قانونی اشاره نمود که طبق آن، کسانی که غیرقانونی به آمریکا آمده اند بعد از دستگیری، تا برپایی دادگاه و تعیین تکلیف، آزاد می‌شوند. ترامپ در پیام توئیتری درج کرد: «اوضاع دارد خطرناک‌تر می‌شود. کاروان‌ها دارند می‌آیند.»

وی اظهار کرد: هم حالا حزب جمهوریخواه برای تصویب قوانین سخت وادار هست به «گزینه هسته ای» (رویه‌ای پارلمانی در مجلس سنای آمریکا برای تصویب قوانین در شرایط بسیار سخت) متوسل گردد.

ترامپ علاوه بر این انتهاء رویه‌ای را خواستار گردید که طبق آن اقدام ضد کسانی که در کودکی، غیرقانونی وارد خاک آمریکا شده اند به دیرکرد می‌افتد. این رویه «داکا» اسم دارد. ترامپ اظهار کرد: توافق داکا دیگر وجود بیگانه ندارد.

برای تصویب قوانین در مجلس سنا ۶۰ رای لازم هست. مجلس سنا ۱۰۰ کرسی دارد و جمهوریخواهان تنها ۵۱ کرسی را در اختیار دارند. سران حزب جمهوریخواه در مجلس سنا به طور اساسی با درخواست‌های ترامپ برای انتهاء دادن به رویه قدیمی داکا مخالفت کرده اند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94199

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.