تاریخ ارسال : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ترامپ جزئیات محرمانه برجام را برملا می‌کند

 به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، پایگاه اینترنتی فاکس نیوز در گزارشی نوشت: “دونالد ترامپ”، رئیس جمهور آمریکا، احتمالا برای افشای جزئیات بیشتری از جزئیات توافق هسته‌ای که دستاورد دولت “باراک اوباما” بود تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت. به ویژه آنکه جنگ لفظی شدیدی میان ایران و کابینه ترامپ نیز آغاز شده است.

فقط چند رو از امضای توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در ژوئیه ۲۰۱۵ گذشته بود که یکی پس از دیگری اخبار جدید از این توافق افشا شد. برخی از اطلاعات افشا شده کمی بعد به طور رسمی منتشر و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت؛ اما هنوز نکات محرمانه بسیاری از توافق هسته‌ای باقی‌مانده است که انتظار می‌رود دونالد ترامپ به عنوان یکی از مخالفان سرسخت توافق هسته‌ای، آنها را برملا کند.

ترامپ چندی پیش با انتشار توییتی در صفحه کاربری خود مدعی شد: “ایران به دلیل شلیک موشک بالستیک رسما تحت نظر قرار گرفته است. آنها باید بابت توافق وحشتناکی که اوباما با آنها منعقد کرد، سپاسگزار باشند.” وی اندکی بعد توییت دیگری منتشر کرد و مدعی شد: “ایران داشت نفس‌های آخر را می‌کشید و در حال فروپاشی بود تا اینکه آمریکا با طناب نجاتی در قالب توافق هسته‌ای به کمکش آمد و ۱۵۰ میلیارد دلار پول به این کشور داد.”

فاکس نیوز در ادامه این گزارش نوشت: مقامات ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به موجب توافق هسته‌ای، مذاکرات محرمانه‌ای را با یکدیگر انجام داده و به توافق‌هایی دست یافتند. این توافق‌ها هرگز به انتشار عموم نرسید و محرمانه باقی ماند. “سوزان رایس”، مشاور امنیت ملی دولت اوباما، اعلام کرده بود آمریکا در جریان این گفتگوهای محرمانه قرار گرفته است و جزئیات آن را با کنگره در میان می‌گذارد.

پس از آن بسیاری از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از جمله “مایک پامپیو”، رئیس کنونی سازمان سیا، خواستار انتشار کامل توافق‌های محرمانه میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند. این درخواست‌ها پس از انجام آزمایش‌های موشکی ایران شدت بیشتری یافت.

پیش‌بینی می‌شود باتوجه به مخالفت‌های دائم ترامپ با توافق هسته‌ای و فشاری که نمایندگان کنگره به وی وارد می‌کنند، وی به زودی جزئیات محرمانه این توافق را افشا کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=40478

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.