تاریخ ارسال : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ترامپ قانون تامین مالی موقت نهادهای دولت فدرال را امضا نمود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا قانونی را امضا نمود که طبق آن نهادهای دولت فدرال تا هشتم فوریه به طور موقت تامین مالی می گردند.

در همین راستا، کاخ سفید اعلام نمود که ترامپ قانون بودجه موقت را برای انتهاء دادن به مشکل نهادهای فدرال امضا نمود.

مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه طرح تأمین بودجه موقت را با ۲۶۶ رأی قبول کننده در مقابل ۱۵۰ رأی مخالف به تصویب رساند تا بدین ترتیب، با تأمین بودجه موقت برای دولت فدرال تا روز هشتم فوریه تعطیلی سه روزه دولت فدرال آمریکا انتهاء یابد.

حالا نوبت «دونالد ترامپ» ریاست جمهور آمریکا بود که با امضای این طرح موقت، رسماً به تعطیلی دولت فدرال انتهاء دهد.

گفتنی هست که قبل از رأی گیری مجلس نمایندگان، سنای آمریکا با ۸۱ رأی قبول کننده در مقابل ۱۸ رأی مخالف طرح تأمین بودجه موقت دولت و انتهاء تعطیلی دولت فدرال را به تصویب رساند.

««چاک شومر» رهبر دموکرات ها در مجلس سنای آمریکا قبل تر اعلام کرده بود که با جمهوریخواهان در مورد پشتیبانی از طرح تأمین بودجه موقت برای دولت و انتهاء دادن به تعطیلی دولت فدرال به توافق دست یافته هست.

رهبر دموکرات های مجلس سنای آمریکا بیان کرد که «امروز دوشنبه برای دوباره فعال شدن دولت، رأی گیری می کنیم. دولت تا چند ساعت آینده دوباره فعال شدن خواهد شد».

لازم به ذکر هست که تعطیلی دولت فدرال آمریکا روز دوشنبه وارد سومین روز خود شد؛ حال آنکه سناتورهای آمریکایی بعد از کوشش نافرجامی که روز یکشنبه برای انتهاء دادن به این روند انجام دادند، رأی گیری در این مورد را به روز دوشنبه موکول کرده بودند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84341

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.