تاریخ ارسال : ۰۶ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تزلزل برجام یکی از عوامل افزایش قیمت ارز

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مشرق، سید حسن حسینی شاهرودی دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره  به مساله افزایش نرخ در روزهای اخیر، گفت: بانک مرکزی  موضوع سال نو میلادی و افزایش تقاضای ارز مرتبط با آن را دلیل افزایش تقاضای ارز  می‌داند اما حتما دلایل دیگری نیز در این افزایش یکباره و رکودزنی‌های دور از انتظار موثر است.  یکی از دلایل افزایش تقاضا رشد نقدینگی در ماههای اخیر می‌باشد که بلاخره اثر ان در یک بازار سرریز می‌شود.

وی افزود، قسمت قابل توجهی از افزایش تقاضای ارز در روزهای اخیر به موضوع تمدید قانون داماتو و مشکلاتی که در آینده برای توافق برجام ایجاد خواهد شد، مربوط می‌شود.

حسینی ادامه داد، امیدوار هستیم دولت  با تدابیری که در نظر گرفته هر چه سریع تر فضای ایجاد شده در بازار ارز را کنترل کند، در غیر این صورت رشد بی محابای نرخ دلار می تواند تبعات سنگینی را به اقتصاد کشور وارد کند.

حسینی تاکید کرد، فضای هیجانی که اخیرا شکل گرفته، باعث هجوم مردم به بازاری مثل بازار ارز شده است. در شرایط فعلی رشد تقاضا  به شکل حبابی منجر به افزایش تقاضای ارز در سطوح مختلف شده است و در صورتی که این  فضای هیجانی کنترل نشود حتما موجب بروز یک وضعیت نابسامان برای کشور  خواهد شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35361

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.