تاریخ ارسال : ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تسخیر سینماهای جهان با ژانر تخیلی

روزنامه دنیای اقتصاد: استقبال از فیلم «شماره یک آماده» نشان می‌دهد که هنوز دود از کنده بلند می‌شود و استیون اسپیلبرگ ۷۲ ساله توانسته با برگشت به ژانری که مدت‌ها از آن فاصله گرفته بود مثل همیشه تماشاگران را به سینما بکشاند و اسم فیلمش را در لیست ۱۰ فیلم پرفروش هفته گذشته قرار دهد.

فیلم اسپیلبرگ که از سوی کمپانی برادرهای وارنر تهیه گردیده با نمایش در ۴۳۲۴ سالن سینما موفق به فروشی ۵۳ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا گردید. این فیلم از پنج‌شنبه گذشته راهی اکران گردید و توانست با توجه به تعطیلات عید پاک، جایگاه نخست باکس آفیس را از آن خود کند.

تسخیر سینماهای جهان با ژانر تخیلی

  این فیلم با فروش ۴۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری در سه روز انتهایی هفته پیشتاز گیشه آمریکای شمالی بود. « «شماره یک آماده» که با بودجه شگرف ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده هست در چهار روز نخست اکران در آمریکا فروشی بالاتر از ۵۳ میلیون دلار را تجربه نمود اما موفقیت کلیدی فیلم خارج از مرزهای قاره امریکا و در چین اتفاق افتاد. ساخته جدید اسپیلبرگ در افتتاحیه چین به فروش ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری دست پیدا نمود. قبل از این هیچ کدام از فیلم‌های کمپانی برادرهای وارنر در چین به این میزان فروش دست نیافته بودند. فیلم جدید اسپیلبرگ اقتباسی سینمایی از رمان ارنست کلاین در مورد ماجراجویی نوجوانان در دنیایی مجازی هست.

فیلمنامه این اثر حاصل مشارکت ارنست کلاین و زک پن هست. این فیلم فانتزی در دنیای حقیقت مجازی با امتیاز ۷۶ درصد در سایت روتن تومیتوز روبه رو شده و در بازار بین‌المللی نیز فروشی ۱۲۸ میلیون دلاری را ثبت کرده هست.

در کره‌جنوبی نیز این فیلم دومین اکران اول پرفروش تاریخ آن کشور را به اسم خود کرد و۱/ ۸میلیون دلار از نمایش در ۱۰۷۹ سالن سینما به دست آورد. در بریتانیا این فیلم۳/ ۷میلیون دلار از نمایش در ۱۲۵۱ سالن سینما به دست آورد و در روسیه ۱/ ۶میلیون دلار از نمایش در ۲۷۹۳ سالن سینما به دست‌ آورد. در فرانسه نیز این فیلم در ۷۱۹ سالن سینما به نمایش درآمد و ۶ میلیون دلار فروش کرد.

پرفروش‌های هفته

در هفته درخشش اثر تازه اسپیلبرگ تایلر پری هم با فیلمی تازه به پرده نقره‌ای برگشت. « «رنجش» در افتتاحیه ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش داشت. در انتهاء هفته تعطیلات عید پاک سومین فیلم تازه‌وارد اکران «خدا هست: نوری در تاریکی» بود که باوجود دریافت امتیاز بالای سینمایی از تماشاگران فروش خوبی نداشت و حتی در میان ۱۰ فیلم پرفروش گیشه جای نگرفت. این اثر سینمایی در بیشتر از یک هزار و ۶۰۰ سالن سینما اکران گردید و به فروش ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری بسنده کرد.

به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان آثار با تم مذهبی هفته گذشته هم ترجیح دادند به تماشای فیلم «فقط می‌توانم گمان کنم» بروند تا این فیلم در سومین هفته اکران نیز فروش ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری را تجربه نماید. فروش این فیلم کم هزینه در آمریکای شمالی از مرز ۵۵ میلیون دلار گذر کرده هست. « «فقط می‌توانم گمان کنم» چهارمین فیلم پرفروش هفته گذشته بود. هفته پیش جایگاه سوم پرفروش‌های گیشه در اختیار «پلنگ سیاه» بود که مدت‌ها بعد از شروع اکران همچنان پرتماشاگر هست و در هفتمین هفته اکران هم ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروش داشت.

فروش جهانی این اثر متمایز ابرقهرمانی به بیشتر از یک میلیارد و ۲۷۳ میلیون دلار دست یافته هست. بدین ترتیب «پلنگ سیاه» رکورد فروش یک میلیارد و ۲۶۴ میلیون دلاری فیلم «دیو و دلبر» را هم شکست. در این میان بازنده کلیدی فیلم «حاشیه اقیانوس آرام: طغیان» بود که نسبت به هفته نخست اکران ۶۷ درصد کمتر فروش داشت و در سه روز انتهایی هفته به فروش ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری دست یافت. فروش جهانی این اثر سینمایی پرهزینه تا اینجای کار به ۲۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار دست یافته هست.

تسخیر سینماهای جهان با ژانر تخیلی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94462

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.