تاریخ ارسال : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشدید برخورد با عوامل قاچاق و خرید و فروش میوه های خارجی در مازندران

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران از تشدید برخورد با عوامل قاچاق، خرید و فروش و نگهداری هر گونه میوه خارجی در این استان خبر داد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از روابط عمومی تعزیرات حکومتی مازندران، مهدی عباسی گفت: با توجه به ورود غیرقانونی میوه های خارجی به ویژه در ماههای پایانی سال و آثار سوء این میوه های قاچاق بر بازار برخورد با عوامل قاچاق ، خرید و فروش و نگهداری اینگونه میوه ها تشدید شده است او اظهار کرد: میوه های خارجی علاوه بر متضرر کردن تولید کنندگان داخلی ، به لحاظ ورود قاچاق و عدم نظارت مراجع ذیصلاح از نظر بهداشتی و مصرف انسانی نیز مشکل دارد.

وی گفت: دستورات قضایی لازم در زمینه کشف و توقیف هر گونه میوه خارجی به نیروی انتظامی و سایر دستگاههای اجرایی ذیربط صادر شده است.

showimage.aspx
این مقام ارشد تعزیرات حکومتی مازندران خاطر نشان کرد: بیشتر کالاهایی که ازطریق قاچاق و بدون نظارت مراجع ذی صلاح وارد کشور می شوند تقلبی و فاقد پروانه های ساخت معتبر بوده و این موضوع در کالاهای سلامت محور به ویژه مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی بیشتر محل توجه است.

  عباسی از حجره داران و میادین بزرگ تهیه میوه مرکز  استان و سایر شهرستانها، همچنین همچینین بازارچه و واحد های عرضه میوه خواست تا از خرید میوه خارجی خودداری کنند در صورت کشف میوه قاچاق در مراکز عرضه میوه با متخلفین بدون اغماض و قاطعانه برخورد می شود عباسی از تعزیر عرضه کنندگان کالای قاچاق در استان خبر دادو گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۳۱۰ فقره پرونده قاچاق به شعب تعزیرات حکومتی ارجاع که از این تعداد ۳۱۲ فقره با توجه به مانده قبلی رسیدگی و مختومه شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران  اذعان کرد: در این پرونده ها قاچاقچیان جمعا به مبلغ ۴ میلیارد و ۸۷۴ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۷۱۹ ریال جزای نقدی محکوم شدند. 

عباسی در خصوص نوع کالای قاچاق وتعداد آن گفت: از این تعداد پرونده  ها ی قاچاق موتور سیکلت ۱۶ فقره ، لوازم آرایشی ۲۰ فقره ، هیزم ۲۵ فقره ، چوب و درخت ۶۳ فقره ، سیگار ۲۳ فقره ، خاویار ۵ فقره ، قایق موتوری ۲ فقره وتلفن همراه ۹ فقره  و سایر موارد جمعا۱۵۲  فقره  بود.

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12323

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.