تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشدید شکاف طبقاتی در دولت روحانی/ پولدارها چندبرابر ثروتمندان درآمد دارند؟ +جدول

 سرویس اقتصاد مشرق –  سرویس اقتصاد مشرق – طبق گزارشی که سازمان برنامه و بودجه با عنوان «مبانی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و برنامه سالانه دستگاه های اجرایی بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور» به مجلس عرضه کرده، در طول کارکرد دولت یازدهم توزیع درآمد در سطح جامعه ایران، سال به سال بدتر شده هست.

در گزارش سازمان برنامه و بودجه آمده هست: در گزارش سازمان برنامه و بودجه آمده هست: ضریب جینی در کل جامعه از رقم ۳۸/ ۰ در سال ۱۳۹۳ به رقم ۳۸۵/ ۰ در سال ۱۳۹۴ افزایش یافت و دوباره به ۳۹۰/ ۰ در سال ۱۳۹۵ رسید که نشانه تشدید توزیع ناعادلانه درآمد در این مرحله هست.

طبق گزارش «مبانی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و برنامه سالانه دستگاه های اجرایی بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور»، نسبت هزینه دهک بالا (ثروتمندترین) به هزینه دهک پایین (فقیرترین) در کل جامعه ایران از رقم ۱۲.۳۳ ۳۳ در سال ۱۳۹۳ به ۱۲.۶۵ ۶۵ برابر در سال ۱۳۹۴ و پس از ان به ۱۲.۹۹ ۹۹ برابر افزایش یافته هست.

به عبارتی سال به سال، فاصله پولدارها و فقرا در دولت یازدهم زیادتر شده، یعنی پولدارها پولدارتر شده و فقرا فقیرتر شده ا ند.

۲۶ ۲۶ برابر در سال ۱۳۹۳ به ۷.۴۰ ۴۰ برابر در سال ۱۳۹۴ و پس از ان به ۷.۶۱ ۶۱ برابر در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته هست. بر مبنای این شاخصه نیز توزیع درآمد در این مرحله، بدتر شده هست.

ریاست سازمان برنامه و بودجه بر عهده محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت هست که لازم هست سؤال کرد آیا نوبخت گزارش کارشناسی سازمان متبوع خود را قبول دارد که در دولت روحانی، وضعیت فقرا بدتر شده و پولدارها پولدارتر شده اند؟


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80041

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.