- شلمچه نیوز - http://www.shalamchenews.com -

تشریح ۲ نگاه در مباحث مدیریت بحران/ از سال ۹۲ تا به امروز سازمان مدیریت بحران مشکلات قانونی دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدباقر قالیباف شهردار تهران با حضور در نشست علنی امروز چهارشنبه پارلمان در جریان بررسی ابعاد مختلف حادثه پلاسکو گفت: می خواهم از ۲ نگاه جزئی درباره پلاسکو صحبت کنم.

 

وی ۲ نگاه یاد شده را اینگونه عنوان کرد «از بعد مدیریت بحران حوادثی رخ می دهد یا عامل انسانی باعث بروز آن می شود یا عامل ساختاری»

 

قسمتی از سخنان قالیباف شهردار تهران در صحن علنی مجلس:      *امروز در کشور ما نبود یک نگاه سیستمی و فرایند محور به حوادث و پیشگیری از حوادث چالشی بزرگ است.   *متاسفانه در این زمینه با ابهام قوانین و مشخص نبودن مسئولیت ها روبرو هستیم.   *اگر یک روند تحلیلی در مورد حوادث گذشته تا الان داشته باشیم اشکالات ساختاری را می بینیم.   *از سال ۹۲ تا به امروز سازمان مدیریت بحران مشکلات قانونی دارد   *مدیریت بحران در تهران به عهده شهردار تهران است   *امروز تنها محل فرماندهی از بعد ساختاری شهردار تهرانی است   * مقام سازی پل ها، ارزیابی بیمارستان ها به خوبی در تهران انجام شده است گروه های دوام فعالیت مداوم دارند   *بیش از ۱۲۰ سوله برای شرایط بحرانی در سال های اخیر ایجاد شده است   *روزی که شهرداری تهران را تحویل گرفتیم ۷۴ ایستگاه اتش نشانی داشتیم ولی امروز دارای ۱۲۵ ایستگاه هستیم.   *در ماشین های عملیاتی ما از حدود ۲۸۰ ماشین در سال ۸۴، به ۹۰۰ خودرو رسیده ایم.   *کار مهم دیگر شهرداری تهران بازسازی بافت های فرسوده در تهران است.

این خبر در حال تکمیل است…