تاریخ ارسال : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشکیل نخستین گروه پژوهشی گیاه‌شناسی مردمی در دانشگاه پیام نور مازندران

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران گفت:  برای نخستین بار در بین دانشگاه‌های کشور  گروه پژوهشی گیاه‌شناسی مردمی در دانشگاه پیام نور مازندران تشکیل می شود.

به گزارش شلمچه نیوز از ساری،  اسدالله دیوسالار در یک گفت‌وگوی اختصاصی با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری در خصوص (اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل) با بیان اینکه طرح این شعار از سوی مقام معظم رهبری حاوی مطالب بسیار مهم و کلیدی بوده و در واقع سند چشم انداز کشور است، اظهار کرد: توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی باید با تلاش و جدیدت بیشتری دنبال شود چون با تحقق اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شود.

۰۸tq_photo_2016-01-08_05-10-49

وی با بیان اینکه شادی ملی در سطح کلان در کشورهای جهان سوم به طور عام و در کشور ایران به طور خاص در گرو همت همگانی برای اجرایی شدن رویکرد اقتصاد مقاومتی است، افزود: اساس اقتصاد مقاومتی تکیه بر اقتصاد اسلامی بر پایه بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی و داخلی است.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران با اشاره به اینکه توجه به رویکرد اقتصاد مقاومتی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در بین اقشار جامعه نهادینه شود، به ضرورت دانشگاه‌ها در راستای برنامه‌های عملی در این خصوص تاکید کرد و گفت: در این راستا نقش دانشگاهیان و نخبگان بارزتر از سایر اقشار جامعه بوده و وظیفه دارند راهکارهای علمی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی را طراحی و تدوین کنند.

دیوسالار با اعلام اینکه دانشگاه پیام نور مازندران به دنبال اجرای برنامه‌های خود در سال جاری درصدد است علاوه بر انجام ماموریت‌های سازمانی، اقدامات شایسته و در خور توجهی برای تحقق این امر انجام دهد، گفت: فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج، تعقیب در اصلاح الگوی مصرف،تدوین و گزارش شاخص‌های پایش سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی، تقویت ارتباط با صنایع، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان از جمله اهم برنامه‌های این دانشگاه در راستای شعار سال است.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مازندران در طی چند سال اخیر چندین همایش ملی را در راستای اقتصاد مقاومتی برگزار کرده است، افزود: پژوهش و کارآفرینی موثرترین فرایند در دستیابی به محورهای اقتصاد مقاومتی است.

رئیس دانشگاه پیام نور مازندران انجام بیش از ۳۰۰ عنوان طرح پژوهشی در دانشگاه، انتشار بیش از یک هزار مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی و ارائه بیش از یک هزار و ۵۰۰ مقاله در همایش‌ها و سمینارهای مختلف ملی و بین‌المللی را از جمله عملکرد پژوهشی این دانشگاه دانست.

دیوسالار همچنین از برگزاری دو همایش منطقه‌ای و ملی در اردیبهشت ماه امسال خبر داد و افزود: این دانشگاه قصد دارد برای نخستین بار به صورت رسمی در بین دانشگاه‌های کشور گروه پژوهشی گیاه شناسی مردمی را برای ثبت اطلاعات با ارزش دانش بومی از گیاهان کاربردی مازندران با هدف بومی‌سازی فناوری‌های زیستی راه‌اندازی کند.

وی با اعلام اینکه از سال ۹۰ تا کنون بیش از ۶۴ اختراع در زمینه‌های مختلف توسط دانشجویان و اعضای علمی دانشگاه ثبت شده است ،افزود: برای ساماندهی کارها در این زمینه دانشگاه پیام نور مازندران به دنبال راه‌اندازی کانون مخترعان و نخبگان دانشگاهی با همکاری بنیاد نخبگان مازندران است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=14965

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.