تاریخ ارسال : ۰۴ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۲۰:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشکیل کمیته مشترک با روسیه برای پروژه راه آهن بین دو کشور

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی امشب (دوشنبه، ۴ دی ماه) بعد از برگشت از عزیمت سه روزه خود از کشور پاکستان و حضور در کنفرانس ارزیابی راهکارهای مقابله با تروریسم در مورد دستاوردهای این عزیمت اظهار کرد: مبحث بحران در منطقه در طی دهه‌های موخر سیر سعودی داشته که منشا کلیدی آن هم روشن هست از این رو جلسه ای با کشور های منطقه جهت اتخاذ تدبیری برای طی این طریق و مقابله با تروریسم در پاکستان برگزار گردید.

وی با اظهار اینکه کشور های روسیه، چین، ترکیه، افغانستان، ایران و پاکستان در این کنفرانس دور هم آمدند، اهتمام کرد: رؤسای مجالس این کشورها نظرات خود را مطرح نمودند تا در بعد برخوردهای امنیتی و ارتباطات معلومات و استفاده از تجربه در این سال‌ها به درک مشترکی دست پیدا نمایند.

رئیس مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: علاوه بر این در مورد توسعه ارتباطات اقتصادی برای از بین بردن فقر و پیشبرد پروژه های بزرگ پیش رو موضوعاتی مطرح گردید تا در کل همگرایی بین کشور های منطقه برای سرمایه گذاری ایجاد گردد.

وی دنبال کرد: حسن دیگر این کنفرانس این بود که کشور هایی که گاهی با یکدیگر مناقشاتی نیز داشتند دیدگاه‌های خود را مطرح نمایند، ما هم با رؤسای مجالس حاضر در این نشست گفت وگو کردیم بخصوص ارتباطات اقتصادی و پروژه‌های بین دو کشور دنبال کنندهی خواهد گردید.

لاریجانی یادآور گردید: با ریاست مجلس روسیه نیز دیدار و در مورد دنبال کنندهی پروژه‌های راه آهن و انرژی بین دو کشور گفت وگو گردید البته با روسیه کمیته مشترکی برای دنبال کنندهی پروژه‌ها تشکیل دادیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: با پاکستان زمینه‌های مشارکت داشتیم اما گره هایی وجود داشت بنابراین با برپایی نشست ها مکرر مکانیزمی برای حل و فصل آنان موردنظر داشته گردید، کشور های دیگر نیز با مشارکت اقتصادی قبول کننده بودند بنابراین قطعی گردید زمینه های اقتصادی افزایش یابد.

لاریجانی اضافه کرد: در مجموع با دولت پاکستان، روسیه، ترکیه و چین ارتباطات سیاسی بالا هست و رایزنی‌های متفاوت وجود دارد اما با توجه به پیچیدگی‌های موجود در منطقه ، مشارکت مجموعه کشورها می‌توانند مفید واقع گردند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80490

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.