تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشییع باشکوه آملی ها با شهید ۳۴ سال دور از زادگاه

 مردم انقلابی و شهیدپرور شهرستان آمل روز سه شنبه پیکر پاک شهید بیژن حافظی را در این شهرستان با حضور پرشورشان تشییع و در گلزارشدای امامزاده ابراهیم(ع ) به خاک سپردند.

به گزارش شلمچه نیوز، پیکر پاک این شهید والامقام دوران دفاع مقدس روز سه شنبه از مقابل حسینیه ثاراله سپاه آمل تا گلزارشهدای امامزاده ابراهیم(ع ) با حضور پرشور مردم و مسئولان ، جانبازان، همرزمان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تشییع و به خاک سپرده شد.
آیین وداع با پیکرپاک شهید ‘بیژن حافظی’ که بعد از گذشت ۳۴ سال گمنامی، شناسایی شد، دوشنبه شب در آستانه مبارکه امامزاده ابراهیم (ع) آمل باحضور مردم شهیدپرور این شهرستان تشییع شد.
رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل گفت: خانواده شهید بیژن حافظی پس از شناسایی هویت شهید و با کسب مجوزهای شرعی، متقاضی جابه جایی پیکر شهید از تهران به گلزار شهدای امام‎زاده ابراهیم (ع) آمل شدند.
احمدسیفیان عمران افزود: این شهید والامقام به عنوان سرباز وظیفه از لشکر ۳۰ ارتش از گرگان سوم آبان سال ۱۳۵۹ حدفاصل شهرهای آبادان و ماهشهر توسط نیروهای بعثی عراق اسیر شد.
وی ادامه داد: شهید حافظی در سال ۶۰ توسط رژیم بعثی در زندان اسارت به شهادت رسید.
رئیس اداره بنیاد شهید وامورایثارگران آمل با اشاره به اینکه شهیدحافظی سال ۹۰ به عنوان چند شهید گمنام د بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد، گفت: به درخواست خانواده شهیدحافظی و پس از انجام آزمایشات مختلف دی ان ای (DNA) در تهران و دریافت آزمایش DNA از خانواده خارج از کشور با شهدای مفقودالجسد و تطبیق آنها با یکدیگر، هویت شهید بیژن حافظی مشخص شد.
سیفیان افزود: خانواده این شهید پس از باخبرشدن از نتایج آزمایش های DNA متقاضی جابه جایی پیکر شهید از تهران به گلزار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) آمل شدند، و درنهایت پس از کسب مجوزهای شرعی از سوی مراجع تقلید و نمایندگی ولی فقیه ارتش جمهوری اسلامی ایران موافقت شد.
از ابتدای امسال تاکنون هشت شهید دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و ترور در شهرستان آمل شناسایی شدند.
شهرستان حدود ۴۰۰هزار نفری آمل هزار و ۴۱ شهید در دوران پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و سالهای پس از آن تقدیم پایداری انقلاب کرده است.

ایرنا


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8776

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.