تاریخ ارسال : ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تشییع پیکر شهید مشتاقی بر دستان مردم مازندران

با برگزاری مراسم تشییع پیکر پاک شهید حسین مشتاقی، سومین شهید مدافع حرم، نکا بار دیگر معطر به بوی بهشتی شهید و شهادت شد.

به گزارش شلمچه نیوز از فارس، با شروع صبح و از نخستین ساعات امروز دسته‌دسته و گروه‌گروه از مردم مؤمن و ولایت‌مدار شهر نکا، از نقاط مختلف شهر برای تشییع سومین شهید مدافع حرم اهل‌بیت (ع) به سمت سپاه نکا محل تجمع تشییع این شهید بزرگوار حرکت کردند تا اجتماعی بزرگ برای تشییع حسین مشتاقی انجام شود.

امروز دوباره رنگ‌وبوی شهادت، نکا را فرا گرفت و مردم ما نشان دادند که عشق به شهید و شهادت برای آنان تمامی ندارد و به زمان و مکان خاص تعلق ندارد.

امروز وقتی پیکر پاک شهید حسین مشتاقی بر دستان مردم قرار گرفت تنها فریاد لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س) بود که فضای نکا را که دو شهید دیگر مدافع حرم را در همین شهر تشییع کردند پر کرده بود و مردم نشان دادند که در مسیر شهدا استوارتر از گذشته گام برمی‌دارند.

پیکر پاک شهید حسین مشتاقی، سومین شهید مدافع حرم نکا، از مقابل سپاه نکا بر روی دستان مردم تشییع شد و با گذشتن از خیابان انقلاب و خیابان آرامگاه در گلزار شهدای این شهر خاک‌سپاری می‌شود.

شهید حسین مشتاقی، سومین شهید مدافع حرم نکا، متولد ۱۳۶۴ و دارای دو فرزند دوقلوی دختر و پسر دوساله به نام‌های امیرمهدی و نازنین‌زهرا است که در دومین اعزام خود به سوریه و بعد از گذشت حدود یک‌ماه از این اعزام، در ۱۶ اردیبهشت ۹۵ با نقض آتش‌بس توسط تکفیری‌ها، به شهادت رسید.

به گزارش فارس، شهرستان نکا پنج شهید مدافع حرم دیگر را از سال گذشته تاکنون تقدیم دفاع از حرم بی‌بی زینب (س) و اهل بیت (ع) کرده است که شهید عبدالرحیم فیروزآبادی نخستین مدافع حرم شهرستان نکا بود که آذرماه ۹۴ در سوریه به شهادت رسید و همزمان با شهادت حضرت رسول (ص) و امام حسن مجتبی (ع)، با تشییع بی‌نظیر مردم نکا در مزار شهدای آبلوی نکا خاکسپاری شد و شهیدان محمدتقی سالخورده، حسین مشتاقی، سعید کمالی‌کفراتی، ابراهیم عشریه از دیگر شهدای مدافع حرم نکا هستند که شهیدان سعید کمالی‌کفراتی، ابراهیم عشریه از شهدای مفقودالجسد مدافع حرم هستند.

مازندران ۳۱ شهید مدافع حرم تقدیم اسلام اهل بیت (ع) کرده است که در درگیری‌های ۱۶ اردیبهشت ماه در منطقه خان‌طومان سوریه علاوه بر شهادت ۱۳ تن از رزمندگان مازندرانی ۲۱ نفر از فرزندان پاک این استان نیز به درجه رفیع جانبازی نائل آمدند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19192

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.