تاریخ ارسال : ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۵۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تصمیم های دردسرساز در فضای سایبری/پیام‎رسانها محتاج حمایتند یا رقابت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، رضا تقی پور عضو شورای عالی فضای سایبری در رابطه تلفنی با برنامه گفتگوی مخصوص خبری سیما اظهار کرد: عزم جدی برای پشتیبانی از پیام رسان های داخلی تاحالا در کشور وجود نداشته هست.

وی اضافه کرد: پشتیبانی از این پیام رسان ها ناکافی بوده هست و باید به صورت جدی تر از پیام رسان های داخلی پشتیبانی نماییم.

عضو شورای عالی فضای سایبری اظهار کرد: مسئولین مربوط با فناوری ارتباطات باید اعتماد عمومی را به پیام رسان های داخلی بالا ببرند.

تقی پور اضافه کرد: باید به مردم بگوییم که حریم خصوصی آنان طبق قانون بنیادی در پیام رسان های داخلی محافظت می گردد.

وی اظهار کرد: پیام رسان های داخلی قادر به پاسخگویی به استقبال عمومی مردم نیستند و القای عدم اعتماد مردم به این پیام رسان ها از سوی بعضی از مسئولین اصلا و ابدا درست نیست.

عضو شورای عالی فضای سایبری تأکید کرد: ضرباتی که کشور از نرم افزارهای بیگانه دیده بسیار فراوان هست.

وی اضافه کرد: اگر پیام رسان های بیگانه مهار نشوند به هیچ حد و مرزی قناعت نمی کنند در حالی که نرم افزارهای داخلی هیچ گاه چنین رفتاری از خود بروز نمی دهند.

تقی پور اظهار کرد: باید به مردم بگوییم با پیام رسان های داخلی خوب تر توان داریم از اطلاعات آنان صیانت کنیم.

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات هم در این برنامه اظهار کرد: باید شاهد رشد حقیقی و رقابت در پیام رسان های داخلی باشیم و پشتیبانی صرف از آنان در آینده به عاملی برای جلوگیری از رشد این پیام رسان ها مبدل خواهد گردید.

خسرو سلجوقی اضافه کرد: نباید این انحصار را برای تلگرام ایجاد می کردیم اگر پیام رسان های بیگانه دیگری هم در کشور فعال بودند تا این حد از تلگرام استقبال نمی گردید.

وی تأکید کرد: باید انحصار داخلی و بیگانه در همه پیام رسان ها شکسته گردد.

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات اظهار کرد: اعتماد جامعه به پیام رسان های داخلی آنگونه که باید نیست.

وی اظهار کرد: با هدف پشتیبانی از پیام رسان های داخلی استفاده از پیام رسان های بیگانه در بانک ها به صورت کلی ممنوع شده هست.

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات اضافه کرد: پیام رسان های داخلی در سه سطح زیر سه میلیون بین سه تا پنج میلیون و بالای پنج میلیون عضو تقسیم بندی شده و مورد پشتیبانی قرار می گیرند.

سلجوقی اظهار کرد: اگر بتوانیم اعتماد مردم را به پیام رسان های داخلی جلب کنیم خود آنان در فضای تهدید مجازی هم ورود و مبارزه می کنند.

سید احسان قاضی زاده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم در رابطه تلفنی با این برنامه اظهار کرد: ۱۷۰ نماینده مجلس در نامه ای به سران قوا خواستار پشتیبانی از پیام رسان های داخلی و نابود شدن انحصار پیام رسان های بیگانه شده اند.

وی اضافه کرد: بودجه بندی و اختصاص پهنای مناسب برای پیام رسان های داخلی توان دارد از پیشنهادهای دولت به مجلس برای پشتیبانی از این پیام رسان ها باشد.

قاضی زاده اظهار کرد: درآمد بعضی اپراتور ها از محل پیام رسان های بیگانه هر ساله ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: سرمایه گذاری که برای جا انداختن تلگرام در کشور گردید برای هیچ پیام رسان دیگری رخ نداد.

وی اظهار کرد: پیگیری آوردن سرورهای تلگرام به کشور من جمله سرمایه گذاری های مخصوص برای این پیام رسان بیگانه هست.

قاضی زاده اضافه کرد: اگر حس اعتماد عمومی مردم به پیام رسان های داخلی را می نگاه کردیم شاهد چنین شرایطی نبودیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: همه پیام رسان های داخلی و بیگانه بسته گردید تا یک پیام رسان بیگانه به صورت انحصاری فعالیت نماید و ۴۰ میلیون عضو ایرانی را جذب خود نماید.

سیدجعفر خورشاد مدیر عامل پیام رسان سروش نیز در این برنامه اظهار کرد: در چند هفته گذشته شاهد اقبال عمومی به این پیام رسان بودیم به به صورتی که هم حالا بیشتر از سه میلیون نفر عضو آن می باشند.

وی اضافه کرد: در سه هفته گذشته شاهد حمله بی پیشینه اعضاء پیام رسان سروش بودیم که موجب اختلال در آن گردید اما این اختلال هم حالا برطرف شده هست.

خورشاد اظهار کرد: هم زمانی استفاده از پیام رسان سروش چت و دانلود ۱۱ برابر حدس های ما بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83695

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.