تاریخ ارسال : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تصمیم های ما باید ناظر به آینده باشد/ حذف سمپاد یکباره نباشد

سیدجواد ساداتی نژاد در صحبت با خبرنگار مهر در مورد مصوبه موخر آموزش و پرورش در حذف مدرسه ها سمپاد در متوسطه اول اظهار کرد: در بحث تیزهوشان نظرات متمایز هست. تعدادی معتقد می باشند مدرسه ها تیزهوشان ایجاد کردن کار درستی نیست و باید این محصلین بین دیگر محصلین به تحصیل بپردازند چون که شما وقتی همه بچه های باهوش را یکجا جمع می کنید موجب می شوید باقی مدرسه ها بی تحرک گردد.

ما تا به امروز پیشینه طولانی در داشتن مدرسه ها سمپاد داشته ایم و اینکه یک شبه بگوییم قصد نداریم باشد به نظر اشتباه هست.

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات در مورد علل این استدلال گفته بود: وقتی تنها با چند ماه مجال به سامانه آموزشی و محصلین می گوییم می خواهیم سمپاد دوره متوسطه اول را برداریم عارضه ها انگیزشی و روحیه برای افرادی که از تابستان خود را برای این مدرسه ها آماده کردند ایجاد می گردد.

ساداتی نژاد افزود: بنده مشکلی با حذف مدرسه ها سمپاد ندارم اما باید برای این اشخاص اکنون که می خواهیم آنان را بین مدرسه ها معمولی پخش کنیم داعیه بدهیم در غیر اینصورت احساس افسردگی خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود در جواب به این سوال که مجلس چه کمکی به بودجه آموزش و پرورش توان دارد بکند، گفته بود: اول اینکه بودجه آموزش و پرورش حالت استانی داشت که از این حالت درآمد چون در صورت استانی شدن اولویت ها از دست می رفت. اما نگاه مسئولان به صورت کلی به آموزش و پرورش نگاه هزینه ای هست و نه نگاه اولویت دارد. ما در مجلس کوشش خود را برای کمک به آموزش و پرورش به کار خواهیم گرفت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88414

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.