تاریخ ارسال : ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۴۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران با تقدیر از روحانی!

مجمع عمومی سازمان ملل روز پنج‌شنبه ضمن تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران از تلاش‌های حسن روحانی برای از بین بردن تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های قومی و نیز ارائه آزادی بیان بیشتر، استقبال کرد!

به گزارش شلمچه نیوز،  مجمع عمومی سازمان ملل روز پنج‌شنبه با صدور قطعنامه‌ای که باز هم به ابتکار دولت کانادا مطرح شده بود، از وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرد.
این قطعنامه که در آن از تداوم استفاده از مجازات اعدام در ایران ابراز «نگرانی جدی» شده، با تنها ۸۱ رأی مثبت در برابر ۳۷ رأی منفی تصویب شد. ۶۷ کشور هم از شرکت در این رأی‌گیری خودداری کردند.
چین، کوبا، روسیه، سوریه، آفریقای جنوبی، هند، اندونزی، عراق و لبنان از جمله کشورهایی بودند که در این نشست علیه قطعنامه ضدایرانی رأی دادند.
این قطعنامه که اولین مورد از قطعنامه‌های حقوق بشری ضدایرانی پس از توافق هسته‌ای است، الزام‌آور نیست، ولی هدف از آن افزایش فشار به تهران به بهانه مسئله حقوق بشر است.این قطعنامه از آنچه تلاش‌های حسن روحانی برای از بین بردن تبعیض علیه زنان و اقلیت‌های قومی و نیز ارائه آزادی بیان بیشتر خوانده، استقبال کرده است. نماینده ایران در این نشست، با انتقاد از تصویب چنین قطعنامه‌ای در زمانی که ایران «تعامل سازنده با جهان» را در پیش گرفته، آن را «مغرضانه»، «جهت‌دار» و «سیاسی» توصیف کرد.
فارس

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=7574

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.