تاریخ ارسال : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۰۲:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعداد کشته های رانندگی تصادفات سال ۹۴ در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونیمازندران گفت: آمارهای ثبت شده در مراکز پزشکی قانونی  نشان می دهد درسال گذشته (۹۴) تلفات جانی تصادفات رانندگی در استان  نسبت به مدت مشابه سال قبل  دو درصد افزایش داشت.

۲۲۲

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی  مازندران ، دکتر علی عباسی با بیان اینکه ۷۴۷ نفر (۵۴۸ نفر مرد و ما بقی زن ) در  سال گذشتهدر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند گفت: این آمار در مدت مشابه سال قبل که۷۳۳ نفر بوده دودرصد افزایش داشت.

عباسیمیزان تلفات تصادفات رانندگی را در حوزه برون شهری۵۲۰ نفر، درون شهری۱۸۸نفر و راه روستایی  ۳۸ نفربیان کرد و افزود : این تعداد در مدت مشابه سال قبل در حوزه برون شهریبا چهاردرصد افزایش ، درون شهری یک درصد کاهش و راه روستایی هم با ۱۲ درصد کاهش به ثبت رسید.

مدیر کل پزشکی قانونی استان به تفکیک شهرهای تصریح کرد : ساری و میاندرود با ۱۲۵ ، بابل با ۱۰۸ ، آمل با ۱۰۳ نفر بیشترین فوتی و  شهرستان رامسر با ۹ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت رسید.

عباسی به تفکیک وضعیت متوفی افزود : از این تعداد عابرین با ۳۲ درصد بیشترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی در آن به ثبت  رسید  و پس از آن سرنشین با ۲۷ درصد ، راننده با ۲۰ درصد ، موتور سوار با ۱۹ درصد و دوچرخه سوار با ۲ درصد به ترتیب در رتبه بعدی قرار دارند.

وی افزود: سرعت زیاد مهمترین علت تصادفات جاده‌ایاست. در حالی که بستن کمربند ایمنی و استفاده از کیسه هوا در پیشگیری از آسیب‌هابسیار سودمند است.

وی اظهار داشت: هنگام تصادفات معمولا سر به شیشه جلوی اتومبیل یا دیگر اجزای داخلی خودرو برخورد کرده و شکستگی و خون‌ریزی‌های مغزی اتفاق می‌افتد که عموما سبب مرگ فرد می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است که شدت این صدمات رابطه‌ای مستقیم با سرعت و شتاب اتومبیل دارد. این موضوع همچنین در مورد صدمات وارده به قفسه سینه، صورت، طحال، گردن و دیگر اجزای حیاتی بدن مانند قلب و رگ‌های اصلی و همچنین ریه‌ها که صدمه وارده به هر یک می‌تواند عامل مرگ فرد مصدوم باشد، صادق است که استفاده از کمربند ایمنیو کیسه هوا می‌تواند به طور چشمگیری این آسیب‌ها را کاهش دهد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=16338

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.