تاریخ ارسال : ۰۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

چند نفر در دریای مازندران غرق شدند؟ + آمار

 

از شروع تا پایان طرح دریا تعداد هشتاد و شش نفر( ۸۶ ) نفر در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یازده (۱۱ )درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران ،دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه تعداد ۷۳نفر از غرق شدگان مرد و ما بقی زن هستند ، افزود :۸۶ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند .

 

www.shalamchenews.ir

تفکیک شهرستان بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان های محمودآبادبا۱۷، نور با ۱۴،بابلسرو نوشهر هر کدام با ۹فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی را داشتند.

تفکیک محل غرق شدگی از کل موارد غرق‌شدگی در چهار ماهه (خرداد ، تیر ، مرداد ، شهریور) امسال، ۸۳نفر در محدوده خارج طرح و تعداد ۳ نفر در داخل طرحجان باخته‌اند.

تفکیک ماه

بر اساس آمارها بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با ۳۷ ، تیر با ۲۳، شهریور با ۱۹و خرداد با ۷مورد به ثبت رسید.

بیشتر غرقی ها دارای سن ۲۱تا ۳۰ سال هستند

بررسی ها نشان می دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۳۷مورد هستند و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ با ۲۸مورد و ۳۱ تا ۴۰ با ۱۷ مورد غرقی در رتبه های بعدی قرار دارند.

این مقام اجرایی استان در پایان در خصوص کاهش یازده (۱۱)درصدی آمار غرق شدگان گفت :بدون شک اطلاع رسانی و پیگیری های به موقع اصحاب رسانه اعم از صداو سیما ، خبرگزاری ها و رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی ،استانداری ، فرمانداری ، شهرداری و…. در کاهش این آمار مثمر ثمربود.

 

 

 

 

همگی این افراد با وجود توصیه ها و هشدارهای مکرر، محدوده های ایمن سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند .مدیر کل پزشکی قانونی استان تصریح کرد : شهرستان های نور و محمودآباد هر کدام با ۱۴ مورد بیشترین و بهشهر با یک مورد غرقی در در آن به ثبت رسید .وی در خصوص سن افراد غرق شده افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۲۸ غرقی بیشترین و سن بیش از ۴۰ سال با ۱۰مورد کمترین غرقی به ثبت رسید.

این مقام اجرایی استان با اشاره به ۵۸ درصد غیر بومی افراد غرق شده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مغروقین از قشر جوان، غیر بومی و مسافر هستند لذا به نظر می رسد اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص نحوه استفاده مطلوب و ایمن از دریا نیاز به عزم ملی در سراسر کشور دارد و تلاش مسئولین استانی به تنهایی چاره ساز نخواهد بود


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1605

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.