تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعریف آخرین قوانین و مقررات کشتی توسط محمد ابراهیم امامی

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،،محمد ابراهیم امامی با بیان این مطلب اضافه کرد: علاوه بر این زین پس در کشتی آزاد و فرنگی تمام اخطارها(O) همراه با یک امتیاز می باشد و دیگر برای اخطار ۲ امتیاز لحاظ نمی توان.

وی دنبال کرد: در کشتی فرنگی، کشتی گیرانی که کم کار باشند و پاسیو(P) بگیرند به سبب اینکه با انتخاب مهاجم محتمل هست در خاک رقیب قرار گیرند این مجازات توان دارد راهکاری برای اکتساب امتیازهای زیادتر توسط کشتی گیر مجری باشد.

امامی تأکید کرد: تصویب این مقررات توسط اتحادیه جهانی کشتی برای زیباتر کردن کشتی در جهت پشتیبانی از کشتی گیران مهاجم و تشویق آنان در اجرای فنون در حالت خاک و سرپا می باشد.

وی تاکید کرد: محدود کردن تعداد پاسیو(P)برای کشتی گیر مدافع بدین معنی نیست که کشتی گیرانی که تماما به لاک دفاعی فرو رفته اند در زمان هایی که داوران مجاز به دادن پاسیو نیستند بتوانند این رویه را دنبال کردند لکن در این شرایط داوران توان دارند وفق ضابطه های کشتی گیری را که از اجرای فن رقیب با این شرایط جلوگیری می نماید و خود نیز فعالیت مثبتی ندارد با اخطار و یک امتیاز مجازات کند.

وی بیان کرد: در مجموع ضمن اینکه انتقاداتی بر اجرای برخی از مقررات جدید مشابه وزن کشی در صبح روز مسابقات وجود دارد اما بدلیل مصوب شدن قوانین، کشتی گیران باید خود را برای مقابله با این شرایط آماده کنند و مربیان نیز تمرین های کشتی گیران را طوری طراحی کنند که کشتی گیران بتوانند با قوانین فعلی خوب ترین نتیجه محتمل را بدست آورند.

-سرپرست کمیسیون داوران فدراسیون کشتی، در انتهاء با اهمیت ترین عوض شدن مقررات و قوانین مطرح شده، در کلینیک داوران المپیکی S1 در کشور اسلواکی، که از سال ۲۰۱۸ میلادی لازم الاجرا هست، و با مشارکت اردوان صاحب؛ محمد مصلایی پور و مزدک گیتی دیگر داوران المپیکی ایران تهیه گردیده هست را به توصیف زیر اعلام نمود:

با اهمیت ترین تحولات در دو رشته کشتی آزاد و کشتی فرنگی عبارت هستند از:
۱- نحوه جرم ها کشتی گیر کم کار(پاسیو(P)) در کشتی فرنگی(یکی از وظیفه ها کلیدی تیم داوری تشخیص فعالیت حقیقی در برابر کوشش برای اتلاف وقت می باشد):
– داواران باید با توجه به در نظر گرفتن سه آیتم ذیل نسبت به انتخاب کشتی گیر کم کار در کشتی فرنگی و درخواست پاسیو(P)(برای وی) اقدام کنند:
الف- بعد از دو دقیقه، نتیجه کشتی صفر بر صفر باشد.
ب- نتیجه کشتی برابر هست اما یکی از کشتی گیران بطور بدیهی و مشهود فعالیت بیشتری دارد.
ج- یکی از کشتی گیران فعال هست اما حریفش تماما تدافعی هست.

۲- نحوه اجرای قانون کم کاری(پاسیو(P)) در کشتی فرنگی:
الف-در نخستین پاسیو(P)، در مسابقه(بدون در نظر گرفتن کدامیک از کشتی گیران) کشتی گیر فعال یک امتیاز دریافت می کند و توان دارد یکی از وضع های خاک، یا سرپا را انتخاب کند(این پاسیو(P) توان ندارد پیش از دو دقیقه درخواست شود).
ب- در دومین پاسیو(P)، در مسابقه(بدون در نظر گرفتن کدامیک از کشتی گیران) کشتی گیر فعال یک امتیاز دریافت می کند و توان دارد برای ادامه کشتی یکی از وضع های خاک، یا سرپا را انتخاب کند(پاسیو دوم(P) توان ندارد پیش از ۴:۳۰ ثانیه درخواست شود).
ج- در سومین پاسیو(P) یا کم کاری های بعدی، کشتی گیر فعال یک امتیاز دریافت می کند و بدون قطع کشتی باید مقابله ادامه یابد.

۳-موقعیت اولیه کشتی گیران در حالت خاک نشستن پیش از سوت داور(در کشتی آزاد و فرنگی):
– حالت سر کشتی گیر مدافع باید به حالت استاندارد یا روی تشک ارتباط داشته باشد و یا بالا باشد. دست ها و پاهای کشتی گیر مدافع نباید پیش از سوت داور، بالا بیاید لکن باید به تشک بچسبد. سینه کشتی گیر مدافع نیز نباید بالا باشد.
– – بعد از اینکه کشتی گیر مدافع در حالت صحیح در خاک جای گرفت کشتی گیر مهاجم در کنار(بغل) کشتی گیر مدافع قرار می گیرد و دو زانویش باید رو تشک باشد و بدون فشار آوردن به پهلوی رقیب، کف دست های خود را بدون هیچ مزاحمتی روی کمر مدافع قرار دهد(قسمت بالایی کمر(اماروی کتف ها نباشد).
بعد از سوت داور کشتی آغاز و مثل قوانین پیشین مدافع نباید بصورت غیر مجاز کشتی را در حالت خاک بلوکه کند و یا ببندد.

۴- ۴- نحوه مجازات کشتی گیران خاطی برای گریز از فن، فراز از تشک، جلوگیری از اجرای فن رقیب با عمل خطا و یا دیگر مواردی که احتیاج به دادن اخطار و امتیاز باشد در کشتی آزاد و فرنگی در همه شرایط یک اخطار برای کشتی گیر خاطی و یک امتیاز برای رقیب در برخواهد داشت و این تخطی از مقررات اگر در حالت سرپا باشد می بایست برای آغاز دو مرتبه ادامه کشتی در حالت سرپا باشد و اگر در خاک این تخطی صورت پذیرد، آغاز دو مرتبه باید در حالت خاک باشد.
–برای گریز از فن در منطقه کلیدی تشک اگر بیش از۱۵ ثانیه از وقت کشتی باقی مانده باشد داور یک بار کشتی را قطع می کند و به مدافع تذکر می دهد. اما اگر در این گریز از فن کمتر از پانزده ثانیه وقت باقی مانده باشد داور می بایست بدون قطع کشتی ابتدا با استفاده از اصطلاحات به کشتی گیر خاطی تذکر و اخطار دهد و در صورت ادامه دادن گریز از فن داور باید سه الی چهار ثانیه پیش از اتمام زمان کشتی سوت بزند و کشتی را متوقف کند و درخواست یک اخطار برای خاطی و یک امتیاز برای حریفش کند.

۵- عوض شدن اوزان کشتی فرنگی و آزاد و افزایش اوزان رتبه های سنی متفاوت و افزایش آن به ده وزن و سایر مقررات:
-اوزان رتبه های سنی بزرگسالان، زیر ۲۳ سال(امیدها) و جوانان
کشتی آزاد: ۵۷، ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۴، ۷۹، ۸۶، ۹۲، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم
اوزان المپیکی:۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم
کشتی فرنگی: ۵۵، ۶۰، ۶۳، ۶۷، ۷۲، ۷۷، ۸۲، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم
اوزان المپیکی:۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم
-رده های سنی نونهالان(آزاد و فرنگی):
۳۴ تا ۳۸ ، ۴۱، ۴۴، ۴۸، ۵۲، ۵۷، ۶۲، ۶۸، ۷۵ و ۸۵ کیلوگرم
-رده ای سنی نوجوانان(آزاد و فرنگی):
۴۱ تا۴۵، ۴۸، ۵۱، ۵۵، ۶۰، ۶۵، ۷۱، ۸۰، ۹۲، ۱۱۰ کیلوگرم
– – مسابقات هر گروه وزنی در کشتی آزاد و فرنگی در دو روز برگزار گردد.
-مدت زمان وزن کشتی ۳۰ دقیقه هست.
-مسابقات با کمتر از ۸ ورزشکار در یک وزن درسیستم جدول نوردیک(Nordic) بدین صورت عوض شدن پیدا نمود:
–اگر تعداد کشتی گیران کمتر از ۶ نفر باشد در یک گروه مقابله خواهند کرد اما اگر ۶ و یا ۷ کشتی گیر در یک وزن باشند باید مسابقات خود را بر طبق قرعه در دو گروه انجام دهند و فاز نیمه پایانی به طور ضربدری بین نفرات اول و دوم گروه انجام خواهد گردید.
در سامانه نوردیک معیار رتبه بندی عبارت هستند از :
۱- تعداد برتری
۲- ۲- اگر دو کشتی گیر تعداد برتری برابر دارا باشند مسابقه رودروی آنان رتبه بندی را مشخص می نماید.
۳- ۳- اگر بیشتر از دو کشتی گیر تعداد برتری برابر دارا باشند به ترتیب امتیاز طبقه بندی(مثبت)، بیشترین ضربه فنی، بیشترین برتری با امتیاز عالی؛ بیشترین امتیازهای فنی اکتساب شده و پایین ترین امتیازهای فنی از دست داده شده و سر انجام پایین ترین شماره قرعه برای تعیین فرد برنده لحاظ می گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83794

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.