تاریخ ارسال : ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعریف آخرین وضع افزایش تعداد نمایندگان به ٣٣٠ نفر

تعریف آخرین وضع افزایش تعداد نمایندگان به ٣٣٠ نفرمحمدجواد کولیوند ریاست کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، در مورد آخرین وضع طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس، گفت: با توجه به اینکه دو سال دیگر انتخابات بعدی مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، دو دوره ۱۰ ساله هست که هیچ نماینده‌ای به تعداد نمایندگان اضافه نشده هست.

وی دنبال کرد: برنامه ای که جهت افزایش تعداد نمایندگان به کمیسیون شورا‌ها ارجاع گردید و در حال ارزیابی با مسئولین وزارت کشور، وزارت اطلاعات و مرکز پژوهش هاست، مبتنی بر این هست که ۴٠ نماینده به تعداد نمایندگان اضافه گردد.

ریاست کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی با بیان اینکه در حال برطرف اشکالات و اختلافاتی هستیم که در این باره وجود دارد، تصریح نمود: در این راستا نشست‌هایی با مجامع نمایندگان استانی حول بحث و تبادل‌نظر در مورد تعداد و میزان افزایش نمایندگان در دوره یازدهم مجلس برگزار کردیم.

گفتنی هست؛ اگر افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب گردد و شورای نگهبان نیز آن را تأیید کند، در دوره یازدهم، تعداد بهارستان‌نشینان در سال ١٣٩٩ و در دوره بعدی انتخابات مجلس به ٣٣٠ نماینده افزایش می‌یابد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92106

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.