تاریخ ارسال : ۰۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۵۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعزیر بیش از ۱۵ میلیاردی متخلفین در مازندران

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران همزمان با فرارسیدن هفته قوه قضائیه تعزیر متخلفین در سه ماهه ابتدایی سال ۹۵  در این استان را بیش از  ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، مهدی عباسی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش و   هفته قوه قضاییه از تعزیر متخلفین در مازندران خبر داد و گفت: قضا و قضاوت در نگاهی عمومی، راهکاری است برای یافتن حق، برقراریِ عدل و رساندن حق به صاحب آن. قضاوت در واقع از یکسو مسیری است که حق جویان را امیدوار می سازد و از سوی دیگر زورمداران را از رسیدن به آمال و آرزوهای نابه جا باز می دارد.

وی افزود : قضاوت، راهی است که به رفع خصومت و پایان بخشیدن به منازعات می انجامد و حقوق از دست رفته را براساس قوانین دقیق و قابل اجرا به حق داران باز می گرداند. این گونه است که منصب قضا، ظریف ترین، حساس ترین، مهم ترین و در عین حال یکی از خطیرترین مناصب اجتماعی از دیدگاه اسلام به شمار می رود .

عباسی  خاطر نشان کرد: در   جهت ارج نهادن به مقام والاى قضاء و قضاوت و تکریم از مقام شامخ شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتى اولین مسئول دستگاه قضائى جمهورى اسلامى ایران، پیشنهاد مورخه ۱۷/۵/۱۳۷۲ قوه قضائیه، مبتنى برنامگذارى هفته اول تیر ماه به عنوان هفته قوه قضائیه در تاریخ ۲۷/۴/۱۳۷۳ در شوراى فرهنگ عمومى مطرح شد و به تصویب رسید این هفته فرصتی مناسب برای تشریح عملکرد دستگاه قضا و شناساندن ان به مردم شریف است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران تصریح کرد: تعزیرات حکومتی نیز کار قضایی انجام میدهد و با متخلفین صنفی و غیر صنفی در تمام سطوح برخورد و آنها  را مجازات می کند.

عباسی در خصوص عملکرد سه ماه  اداره متبوعش  گفت: در سه ماهه ابتدایی سال ۵ هزار و ۶۴۱ فقره پرونده وارده به شعب که از این تعداد ۵ هزار و ۷۶۶ فقره مختومه  و متخلفین به مبلغ  ۱۵ میلیارد و ۳۶۳ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۲۷۲ ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی در خصوص تخلفات مهم این مدت  افزود: در این مدت عدم درج قیمت  با ۲ هزار و۷۸ فقره ، گرانفروشی با ۱ هزار و ۳۴۹ فقره ، عدم ارایه فاکتور خرید ۵۴۳ فقره ، عدم صدور فاکتور با ۴۴۸ فقره و تقلب با ۹۸ فقره  بود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=19272

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.