تاریخ ارسال : ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۱۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعطیلی هفت هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی

یکی از مهمترین بخش های تولیدی و اشتغالزا در بخش صنعت کشور، صنایع کوچک هستند. در پی رکود گسترده اقتصادی به دلیل وضع تحریم های ظالمانه، زیر بخش صنایع کوچک دچار آسیب جدی شد و بخش زیادی از واحدهای تولیدی از ادامه فعالیت باز ماندند.

به گزارش شلمچه نیوز،  رئیس خانه صنعت و معدن گفت: در دو سال و نیم گذشته ۴۱۵ هزار شغل صنعتی حذف شد. عبدالوهاب سهل‌آبادی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با انتقاد از کندی در اجرای قانون رفع موانع تولید گفت: کمبود نقدینگی، فشار مالیاتی و رکود از مهمترین مشکلات صنایع کوچک است. موید حسینی صدر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، آرمان خالقی عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، سهل آبادی رئیس خانه صنعت و غلامرضا سلیمانی معاون سازمان صنایع کوچک این موضوع را در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ بررسی کردند.

سهل آبادی رئیس خانه صنعت با اشاره به مهمترین هدف در اقتصاد مقاومتی گفت: مهمتریت تمرکز اقتصاد مقاومتی توجه به صنایع کوچک است، آنچه در حال حاضر جزو دغدغه های ماست رفع موانع قانونی در تولیدات صنایع کوچک است که تاکنون محقق نشده و قوانین موجود نیز بسیار کند پیش می روند.

او ادامه داد: دولت یازدهم با شعار حمایت از صنایع کوچک آمد و حتی وعده حمایت از این صنایع را هم داد اما آنچه تاکنون محقق نشده، تحقق همین وعده دولت محترم است.

غلامرضا سلیمانی معاون سازمان صنایع کوچک با اشاره به رویکرد حمایتی دولت از صنایع کوچک تاکید کرد: امسال دولت بنا دارد تا از صنایع کوچک نیمه تعطیل و یا تعطیل شده حمایت کند، ما برای نیل به این هدف مذاکراتی با بانکها داشته ایم تا از طریق دریافت تسهیلاتی این صنایع را به شرایط قبل از رکود بازگردانیم.

او ادامه داد: ما فراخوانهایی داده ایم تا بنگاه های اقتصادی که نیازمند حمایتهای مالی هستند خود را معرفی کرده تا با شناسایی آنها نسبت به رفع مشکلات مالیشان اقدامات لازم صورت بگیرد.

موید حسینی صدر عضو کمیسیون صنایع با اراه آماری تکان دهنده از واحدهای صنعتی تعطیل شده در کشور اظهار کرد: آمار ۷۰ هزار واحد صنعتی تعطیل شده در کشور اگرچه درست است اما به نظرمن آمار اصلی و واقعی ۱۰ برابر این یعنی ۷۰ هزار واحد است که اگر مجددا فعال شوند حداقل برای ۲ میلیون نفر اشتغال زایی صورت گرفته است.

او ادامه داد: از جمله اقدامات دیگر ما مجوز فاینانس ۵۰ میلیارد دلاری به صنایع کشور و تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان یارانه به بخش صنعت است، به این ترتیب ما امیدواریم امسال سال رشد و شکوفایی صنعت باشد.


آرمان خالقی عضو هیات مدیره خانه صنعت با اشاره به جایگاه صنایع کوچک در بخش کلان صنعت کشور خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد از صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند و آنچه نگران کننده است تعطیلی بیش از ۴۵ درصدی این واحدهاست.

او افزود: رکود اقتصادی و تحریمهای ظالمانه خود دو علت اصلی برای رکود صنایع کوچک در ایران هستند که به دنبال آن کاهش تولید و بی کاری را رقم زده اند، در حال حاضر بهتر است موانع تولید رفع شود و مثلا مجوزها ها سریعتر صادر شده و بروکراسی های اداری نیز رفع و رجوع شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15156

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.