تاریخ ارسال : ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۵۲ دیدگاه‌ها برای تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران

تعطیلی ۴۵ درصد واحدهای صنعتی مازندران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن مازندران گفت: هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی در شهرک‌های صنعتی مازندران در حال فعالیت بوده که ۵۵ درصد فعال یا نیمه فعال است و ۴۵ درصد در تعطیلی به سرمی‌برد.

به گزارش شلمچه نیوز، عبدالله مهاجر در نشست مشترک استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها و فعالین اقتصادی مازندران با ریاست اتاق، اعضای هیات رییسه، دبیر کل اتاق ایران و روسای اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور، گفت: مازندران از مواهب طبیعی بسیار بالایی برخوردار است.

وی افزود: ۳ هزار و ۵۰۰ واحد اقتصادی در شهرک‌های صنعتی مازندران در حال فعالیت بوده که ۵۵ درصد فعال یا نیمه فعال است و ۴۵ درصد در تعطیلی به سرمی‌برد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اعلام اینکه ۳۵ درصد شهرک‌های صنعتی دارای معوقات بانک و مشکلات حاد هستند، با اشاره به توانمندی مازندران در بخش کشاورزی بیان کرد: مازندران در بخش کشاورزی سالانه بیش از ۶٫۵ میلیون تن محصولات کشاورزی مقام نخست را دارد.

وی تصریح کرد: در ۱۲ محصول کشاورزی مازندران رتبه اول را دارد و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج کشور در مازندران تولید می‌شود.

مهاجر با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تولیدات کیوی مازندران به کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود، اظهار کرد: مازندران ۲٫۵ میلیون تن مرکبات تولید می‌کند که قابلیت صادراتی بالایی دارد.

این مسئول با بیان اینکه در مجموع تولیدات ماهیان دریایی سالانه ۹۵ هزار تن است، افزود: مازندران ۲۰ درصد مرغ کشور را دارد که ۵۰ درصد از تولیدات مرغ برای استان مازاد است و قابلیت صادرات دارد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با تاکید بر اینکه فعالان استان در زمینه کسب کار مشکل سرمایه در گردش دارند، عنوان کرد: کاهش نرخ تسهیلات بانکی در این زمینه می‌تواند چاره‌ساز باشد.

وی افزود: باید برای شناسایی تولیدکنندگان واقعی و دریافت تسهیلات تولید تدابیری اتخاذ شود.

مهاجر اظهار کرد: فراهم کردن زمینه برای شبانه‌روزی کردن فعالیت گمرگ امیر‌آباد برای رونق صادرات مازندران ضروری است و در این زمینه نیاز به حمایت اتاق بازرگانی ایران است.

وی ادامه داد: مازندران استان گردشگری است و همه شرایط آن آماده است، ولی هیچ اقدامی برای توسعه فعالیت گردشگری نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران گفت: امروز نگاه‌ها به حمایت جدی از اتحادیه است، اما مشکلات زیادی د%


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=365

Comments are closed.