تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تعیین تکلیف کشتی ایران و محرومیت علیرضا کریمی

به سبب ورود جدی و مستقیم کمیته بین المللی المپیک و دنبال کنندهی این مبحث از مسیر اتحادیه جهانی کشتی، این اتحادیه، وادار به تعیین تکلیف سریع و قانونی مبحث شده هست.

وی اظهار کرد: علی رغم فشارهای سیاسی و اجرایی موجود، در دور اول گفتگوها مبحث ارجاع پرونده کشتی ایران به کمیته اخلاق و امور انضباطی در واقعیت امتیاز تعاملات دیپلماتیک ایران بود که از این مسیر ، اتحادیه فرصتی به ایران داد که برای عرضه چاره ای در این مورد استفاده نماید. فدراسیون ایران در محدوده زمانی ذکر شده تا دور دوم گفتگوها، که اواخر این هفته انجام شد، تمام توان دیپلماتیک خود را برای عرضه چاره ای موثر که از تعلیق کشتی ایران جلوگیری کند، بکار برد اما به سبب شفافیت مستندهای موجود و نیز دنبال کنندهی کمیته بین المللی المپیک با استناد به مستندات همانند این مبحث، از حدود سیزده سال گذشته تا به حال، مبحث تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی بقوت خود باقی ماند. بالاخره در گفتگوها دور دوم ، به سختی زمان محدود دیگری نیز، برای پیدا کردن چاره ای قابل قبول، برای عرضه به کمیته بین المللی المپیک و سایر سازمان های بین المللی مربوطه، حاصل گردید اما به سبب حساسیت بالای این مبحث برای کمیته بین المللی المپیک، تعلیق کشتی ایران و محرومیت کشتی گیر و مربی ایشان، در اتحادیه جهانی کشتی به جریان افتاده هست و تصمیم پایانی در این زمینه بزودی اعلام خواهد گردید.

نایب ریاست فدراسیون کشتی ایران در انتهاء اظهار کرد: فدراسیون ایران با تمام توان، از حجم دیپلماسی خود برای کاهش این جرم ها بطور قطع استفاده خواهد کرد، اما با توجه به ورود مستقیم IOC و فشارهای بالادستی موجود، حتما این مبحث فراتر از تعاملات کشتی ایران و اتحادیه جهانی کشتی هست، و لازم هست در سطح کلان مدیریت داخلی و بیرونی کشور تعیین تکلیف گردد، چون در این مورد تنها بحث ورزش و کشتی مطرح نیست.کشتی ایران با برخورداری از نفوذ خود در اتحادیه، توانسته دو فرصت زمان بگیرد. اما مبحث در سطح بین المللی آن، زیاد فراتر از حوزه کشتی هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80056

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.