تاریخ ارسال : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۶:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه
پیشنهاد شلمچه نیوز به مدیران مازندرانی:

تغییر نام جاده بابل کنار به جاده مرگ!

ما نیز بخش عمده ای از علت وقوع این حوادث را با ناکارآمدی مدیرانی مرتبط می دانیم که نسبت به این موضوع احساس مسئولیت نمی کنند و حتی خدمت رسانی به مردم را با نگاههای جزیره ای می نگرند.

به گزارش شلمچه نیوز از مازندران، درصد بالایی از مرگ و میرهای ناخواسته امروزی را حوادث ناشی از رانندگی شامل می شود که به عنوان سانحه زیست محیطی به شمار می آید و سبب به وجود آمدن تلفات جانی و خسارت مالی بسیار زیاد و قابل توجهی شده و افسردگی شدید روحی، اتلاف وقت و صرف نیروهای انسانی و به هدر رفتن سرمایه های ملی را به دنبال خواهد داشت و در حال حاضر یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در ایران محسوب می گردد.

 نظر به این مقدمه کوتاه و متأسفانه بر اثر برخورد شدید یک دستگاه پراید با نیوجرسی مسیر بابل کنار در روستای هلیدشتف جوانی ۲۵ ساله ای جان خود را از دست داد.

 این اتفاق هرچند تلخ اما برای مردم منطقه بابل کنار و شهرستان بابل ، تکراری زجرآور است و واژگانی همچون جاده بابل کنار،نیوجرسی و تصادفات منجر به مرگ بارها وبارها به گوشمان رسیده است اما کدام گوش؟!

گوش مسئولینی که صدای مردم را نمی شنوند!مسئولینی که به جای تعریض و رفع موانع در جاده ها با نصب نیوجرسی (حفاظ بتنی )در جاده های کم عرض سبب ایجاد مانع می شوند و یا مسئولینی که تعریض جاده ها فقط در لیست شعارهای انتخابیشان قرار دارد؟

جاده بابل کنار سالهاست که مورد کم لطفی مسئولین واقع شده و به جاده مرگ شهرت یافته و این در حالیست که جاده های مواصلاتی از اساسی ترین وضروری ترین نیازهای حال حاضر توسعه ای استان مازندران به شمار می روند که امروزه به عنوان یکی از عوامل ایجاد تصادفات مطرح است که باید توجه ویژه ای به آن داشت،اما متاسفانه سالهاست که  جاده بابل کنار تنها شاهد مرگ جوانانیست که آرزوهایشان را به خاک برده اند و کسی صدای ناله خانواده هایشان را نمی شنود.

(عکس تزئینی است)

این گزارش بنابر رسالتی که بر دوش احساس می کند نوک پیکان انتقادات برحق خود را که قطعاً حرف دل شهروندان بابلی و مردم منطقه مذکور است به سمت استاندار مازندران، معاون امور عمرانی استانداری ، مسئولین راه و شهرسازی مازندران و نمایندگان مردم بابل در مجلس ، فرمانداری و سایر مسئولینی می برد که علیرغم آگاهی از وضعیت نابسمان راه این منطقه ، آما در خواب سنگین غفلت آرمیده اند و شاید دغدغه های شخصی شان و مناسبات و مناقشات سیاسی وقتی برایشان باقی نمی گذارد که به مشکلات مردم رسیدگی کنند .

ما نیز بخش عمده ای از علت وقوع این حوادث را با ناکارآمدی مدیرانی مرتبط می دانیم که نسبت به این موضوع احساس مسئولیت نمی کنند و حتی خدمت رسانی به مردم را با نگاههای جزیره ای می نگرند.

یادمان نمی رود که آن مسئول در ایام انتخابات مجلس و ریاست جمهوری چه وعده هایی به مردم می دادند تا راه خود را برای رسیدن به خانه ملت همواره و امروز در مقابل وقایع اتفاق افتاده بی تفاوت و یا به دنبال توجیهات بنی اسرائیلی هستند؛ اما براستی اگر بخواید وجدانتان را در مقابل این حادثه و حوادث گذشته این مسیر قاضی کنید تا چه زمانی مردم شریف بابل کنار باید شاهد این بی توجهی و خسارات مالی و جانی جبران ناپذیر باشند؟!

گذشته از نقش بسیار زیاد بی‌توجهی به مقررات،‌ خواب آلودگی راننده‌،‌ سرعت و سبقت غیرمجاز باید به این مساله نیز توجه کرد که علت نیمی از تصادفات فوتی تقصیر راننده‌ها است و نیمی دیگر به عوامل به غیر از نقش راننده باز می‌گردد که خلاء ایمنی جاده ها و نبود مهندسی در ساخت مسیرهای ارتباطی می تواند سهم بسزایی در بسترسازی تصادفات داشته باشد.

به نظر می‌رسد از میان سه عامل انسان، وسیله نقلیه و جاده؛‌ راه‌ها و جاده‌ها به عنوان یکی از عوامل ایجاد حوادث جاده‌ای باید با جدیت بیشتری مورد توجه مسئولان قرار گیرند و آنها با تدبیر بیشتر در ایجاد جاده‌های ایمن تلاش کنند؛ جاده‌هایی که بتواند حداقل قسمتی از سهل‌انگاری‌های رانندگان و مشکلات فرهنگی رانندگی را کاهش داده و خود عامل اصلی بروز تصادفات نباشد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=53268

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.