تاریخ ارسال : ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۲۳:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تفاهم نامه ای برای زمین گیر شدن صنایع چوب وکاغذ مازندران!

امروزدوم بهمن ۹۶ گفته می شود که حقوق کارگران شرکت تقریبا سه ماهی است که پرداخت نشده وظاهرا قرار بوده همین روزها معوقات کارگری شرکت تسویه گردد واین درحالی است که حساب بانکی چوب وکاغذ توسط اداره دارایی مسدود وبه این ترتیب کارگران ازدریافت حقوق خویش محروم گشته اند.
به گزارش شلمچه نیوز ، چوب وکاغذ مازندران نامی آشنا برای صنعت کشور واستان است؛ کارخانه ای که به واسطه فعالیت آن زمینه اشتغال مستقیم وغیرمستقیم حدود ۱۲ هزارنفرفراهم شده ونقشی موثردراشتغال زایی جوانان ومتخصصان این خطه ازکشورمان داشته. دربدترین شرایط وزمانی که به خاطرتحریم ها ومشکلات دیگر، صنایع فعال دراقصی نقاط کشوربا نوسانات شدید ورکود دست وپنجه نرم می کردند؛ چوب وکاغذ مازندران نه تنها کمرخم نکرد که طرح های توسعه تولید را دردستورکارقرار داد.
البته نمی توان مشکلات این واحد را درآن دوران کتمان نمود اما نوع مدیریتی که درآن اعمال می شد؛ حداقل توام با پرداخت به موقع حق وحقوق کارگران وتلاش برای کاهش رکود کاری بود. با وجود این تغییر مدیریتی صورت گرفت تا روند تولید بهبود یافته وشرکت درعرصه رقابت عقب نماند. امروزدوم بهمن ۹۶ گفته می شود که حقوق کارگران شرکت تقریبا سه ماهی است که پرداخت نشده وظاهرا قرار بوده همین روزها معوقات کارگری شرکت تسویه گردد واین درحالی است که حساب بانکی چوب وکاغذ توسط اداره دارایی مسدود وبه این ترتیب کارگران ازدریافت حقوق خویش محروم گشته اند.
کسب اطلاع کردیم که براساس مصوبه ستاد تسهیل صنایع دراستان قراربوده برای پرداخت بدهی های آب وبرق ، به شرکت چوب وکاغذ تا پایان سال ۹۶ فرصت داده شود. مسئولان محترم برق استان درخصوص بدهی ۱۵۰ میلیارد ریالی شرکت چوب وکاغذ به این سازمان؛ تفاهم نامه ای را با اداره دارایی استان برقرارنموده تا طرف حساب شرکت؛ دارایی ازطرف تهران باشد ومسئولان محترم دارایی نیزبی درنگ حسابهای شرکت دربانک ملی را مسدود تا تکلیف بدهی های چوب کاغذ به دارایی( برق استان) مشخص گردد!!
سوال این است که اگرچنین مساله ای صحت داشته باشد که دارد؛مصوبات ستاد تسهیل استان برای واحدهای صنعتی را چه می شود؟ کدام نهاد ومرجعی به تفاهم نامه برق ودارایی استان که می تواند شرکتی همچون چوب وکاغذ مازندران را زمینگیرکند- که احتمالاً کرده است- رسیدگی و با موارد این چنینی برخورد نماید؟ …
شلمچه نیوز آماده انعکاس پاسخ مدیران امر در این خصوص است و تا حصول نتیجه لازم برای تحقق حقوق تضییع شده کارگران زحمتکش این کارخانه، پیگیری های رسانه ای ادامه دارد…

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84280

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.