تاریخ ارسال : ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تفریحات آبی کیش؛ هیجان در مروارید خلیج فارس

وب سایت کارناوال: جزیره کیش من جمله مقاصد پرطرفدار در کشورمان هست؛ مرواریدی در میان خلیج همیشه فارس که شما را به دنیایی مملو از مجال های خوشگذرانی دعوت می کند. این جزیره آرام خوب ترین مقصد برای کسانی ست که قصد دارند با یک تیر چند نشان بزنند و چند روزی را به دور از هیاهو و روزمرگی ها به آرامش برسند.

در کیش توان دارید در سواحل آرام از تابش آفتاب و قدم زدن بر روی شن های نرم و گرم لذت ببرید و به تماشای آبی بیکران خلیج فارس بنشینید. اگر اهل خرید باشید توان دارید از میان چندین مرکز خرید بزرگ و پیشرفته این جزیره یکی را برگزینید، قدم به درون آن بگذارید و کالاهای رنگارنگی را در کیفیت و نرخ های متنوع بخرید. جاذبه هایی مثل کشتی یونایی و شهر زیرزمینی کاریز نیز از دیگر گزینه های تان می باشند که توان دارید با بازدید از آنان گشتی کوتاه در تاریخ دارا باشید.

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

هر کدام از گزینه هایی که گفتیم، جذابیت خود را دارند؛ اما هنوز هم مجال هایی ناب برای خوشگذرانی در کیش دارید. مهیج ترین و خوب ترین بخش عزیمت شما به این مروارید خلیج فارس، تفریحات آبی آن می باشند؛ اگر هوس کرده اید که به دنیای آبزیان خلیج فارس قدم بگذارید یا گشتی سرشار از آدرنالین بر این وسعت آبی دارا باشید، کیش گزینه جذابی برای شما می باشد.

  با ما باشید و تفریحات کیش را زیادتر بشناسید…

نکته هایی که باید موردنظر قرار دهید

کلوپ های دریایی متفاوتی در کیش خدمات ذی ربط به تفریحات آبی را ارایه می دهند. هزینه هایی که در این مطلب آورده ایم تماما تخمینی هستنند و امکان دارد کیفیت و نرخ کلوپ های متفاوت با هم متمایز باشد.

در ایام اوج عزیمت امکان دارد این نرخ ها افزایش چشمگیری دارا باشند و در ایام کم شدن سفرها به کیش کاهش پیدا نمایند.

برای کاهش هزینه ها توان دارید از بن های تخفیف هتل ها و آژانس های خدمات مسافرتی استفاده کنید و حتا تا ۷۰ درصد تخفیف بگیرید.

برای تهیه بلیت این تفریحات توان دارید به کلوپ های دریایی جزیره مراجعه و یا از طریق هتل ها و آژانس های مسافرتی یا نمایندگی های فروش اقدام نمایید.

ساعات کار کلوپ های دریایی طبق معمول ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰ هست؛ اما این زمان بسته به شرایط امکان دارد عوض شود و افزایش یا کاهش یابد.

شرایط آب و هوایی تاثیر مسقیمی بر ارایه یا عدم ارایه خدمات تفریحی توسط کلوپ ها دارد و آنان توان دارند جهت محافظت امنیت مسافران از ارایه خدمات امتناع کنند.

پیشنهاد ما به شما این هست که یک تا یک و نیم روز را برای تفریحات آبی خود در نظر بگیرید.

بهمراه تفریحات آبی سرویس عکسبرداری نیز ارایه می شود که با پرداخت هزینه ای برابر ۳۰ تا ۵۰ هزارتومان لحظه های خوش تان را ثبت می کنند.

تفریحات آبی طبق معمول با لباس های ویژه ارایه می گردند تا از خیس شدن لباس تان جلوگیری شود. استفاده از جلیقه رهایی به هنگام استفاده از تفریحات آبی ضروری هست.

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس
تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس
تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱- غواصی

چه چیزی خوب تر از آنکه بتوانید به اعماق آب های خلیج فارس بروید و در کنار ماهی های رنگارنگ و آبزیان دیگر به گشت و گذار بپردازید؟ اگر در پی چنین فرصتی هستید قطعا به کیش سر بزنید. پوشش مرجانی جزیره در سواحل شرقی آن من جمله جذابیت های کیش می باشند که وسوسه غواصی را به جان اشخاص می اندازند. از دیگر فعالیت هایی که در کنار غواصی مطرح می گردند، میتوان به مورد ها زیر اشاره نمود:

از دیگر فعالیت هایی که در کنار غواصی مطرح می گردند، میتوان به مورد ها زیر اشاره نمود:اسنورکلینگ: غواصی سطحی که به ابزار ماسک غواصی، یک لوله تنفسی و باله‌های غواصی صورت می پذیرد.

نایت دایو: غواصی در شب که جلوه ای تازه از دنیای زیر آب را به شما می نمایاند.

عکاسی ماکرو: نوعی عکاسی از نمای نزدیک و طبق معمول از سوژه‌های کوچک هست.

هزینه غواصی: ۷۵۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۴۰ دقیقه تعلیم، ۲۰ دقیقه در آب

شرایط و قوانین غواصی در جزیره کیش

برای غواصی نیازی نیست شنا بلد باشید.

باید به دقت به تعلیم های مربی غواصی توجه و آنان را در زمان معین رعایت کنید تا امنیت بیشتری دارا باشید.

تمامی امکانات غواصی در کلوپ های دریایی به شما ارایه می شود.

ارایه خدمات غواصی تفریحی برای زنان و آقایان به صورت به صورت مجزا صورت می پذیرد.

بعضی از سایت های غواصی در جزیره کیش

سایت های متنوعی برای غواصی در کیش وجود دارد که کلوپ های دریایی با توجه به شرایط اشخاص و شرایط آب و هوا شما را به یکی از آنان می برند:

۱- ۱- بیگ کورال و ژوراسیک پارک: عمق این دو سایت به هنگام مد کامل به بیشتر از از ۶ تا ۸ متر و هنگام جزر کامل به کمتر از ۵ متر می رسد. انواع ماهی ها و دیدنی های این سایت ها عبارت هستند از: جراح، دخترناخدا، هامور، جاش، ساردین، باراکودا، تون، اژدرماهی، موری ایل، استون فیش، اسکورپیون، دلقک و ریف شارک، سفره ماهیان، انواع لابستر و لاک‌پشت‌های پوزه عقابی و پشت سبز، مرجان‌های طبقاتی و مغزی، انواعی از سافت کورال و …

مناسب برای: اسنورکلینگ، نایت دایو، عکاسی ماکرو به سبب وجود صخره‌های زیر آبی که مملو از آبزیان ریز من جمله انواع خرچنگ ها، میگوها و عنکبوت‌های دریایی می باشند.

۲- ۲- ساترن کرک: ساترن کرک یا شکاف جنوبی در فاصله دوری از سایر امکانات و دیدنی های جزیره قرار دارد و به همین سبب بازدیدکنندگان کمتری به سراغ آن می روند. این سایت از شکافی متشکل که تا عمق ۲۲ متری نیز ادامه یافته هست. دسترسی به ساترن کرک منحصرا با قایق و با استفاده از جایگاه ها غواصی در سطح جزیره کیش امکانپذیر هست. بعضی آبزیانی که در این سایت خواهید دید عبارت هستند از: دسته‌های بزرگ باراکودا، بلک تیپ و خفاش ماهیان و …

جریان آب این منطقه موجب شده تا غواصی در این سایت احتیاج به تبحر خاصی داشته باشد و آماتورها نتوانند از آن استفاده نمایند.

مناسب برای: غواصی حرفه ای

۳- ۳- کشتی داما: این سایت در حدود یک کشتی باربری سنگالی قرار دارد که در عمق ۳۳ متری آب‌های جنوب شرقی کیش لنگر انداخته هست. این کشتی در یکی از شب‌های پاییزی سال ۱۳۸۴ به سبب آبگرفتگی موتورخانه، دچار وضع بحرانی گردید؛ اما کمکی درخواست نکرد. صبح روز بعد کشتی داما به علل نامعلوم و به گونه ای رازآلود به اعماق آب ها فرو رفت. بعدها مشخص گردید که مدارک کشتی دستکاری شده و کشتی ۱۰ سال جوان تر از تاریخ ساخت خود معرفی شده هست. امروزه این کشتی زیستگاهی تصنعی برای آبزیان، سایت شایسته ای برای غواصی و مکان زیبا و شایسته ای برای تعلیم دوره تخصصی کشتی های غرق شده هست. ورود به این ناحیه احتیاج به تبحر خاصی در غواصی ندارد؛ اما جهت ورود به بدنه کشتی، باید دوره تخصصی کشتی های غرق شده را گذرانده باشید. پروانه کشتی در عمق ۳۰ متری قرار دارد و من جمله مکان های مناسب برای عکاسی محسوب می شود. دیدنی ها و آبزیان این سایت عبارت هستند از: خفاش ماهیان، باراکودا، انواع سنگسر، سرخو، اژدرماهیان و …

مناسب برای: غواصی مبتدی و حرفه ای

۴- ۴- کلبه هور: در غربی ترین دماغه جزیره کیش توان دارید به سراغ سایت غواصی کلبه هور بروید. این سایت در وقتی که وزش بادهای شرقی مانع غواصی در سواحل شرقی جزیره می گردند، مکان خوبی برای انجام این فعالیت هست. از طریق ساحل کوچک جنوب سایت و یا از طریق پرتگاه صخره ای غرب آن میتوان وارد کلبه هور گردید. بستر این سایت صخره ای هست و این دیدنی ها و آبزیان را توان دارید در آن نگاه کنید: هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف ها و لاکپشت ها، غاری کوچک به طول ۵ متر و ….

عمق سایت غواصی کلبه هور از شمال به جنوب افزایش می یابد و تا ۸ متر نیز می رسد.

مناسب برای: غواصی مبتدی و حرفه ای

۵- ۵- کشتی یونانی: به هنگام وزش بادهای شرقی و نامساعد بودن سواحل شرق جزیره کیش سایت کشتی یونانی گزینه مناسب دیگر برای غواصی هست. تا عمق ۴ تا ۵ متری آب در این سایت را میتوان با استفاده از اسنورکلینگ ندید. عمق آب در قسمت پروانه کشتی حدود ۸ متر هست و البته برای غواصان مبتدی خیلی مناسب نیست. تنها غواصان حرفه ای و متخصص ها کشتی های غرق شده توان دارند از این قسمت بازدید کنند.

مناسب برای: اسنورکلینگ، غواصی حرفه ای

۶- ۶- سایت سمبارون: در غرب جزیره و مابین جزیره کیش و هندورابی سایت مرجانی دیگری وجود دارد که با عنوان سایت سمبارون شناخته می شود. غواصان برای دسترسی به این سایت از قایق های بندرگاه کیش و به هنگام برگشت از بندرگاه هندورابی امکانپذیر هست. فاصله سمبارون تا کیش ۱۰ و تا هندورابی ۷ کیلومتر هست و عمق آن به ۱۰ تا ۱۲ متر می رسد. گونه های متفاوتی از آبزیان خلیج فارس را توان دارید در این سایت نگاه کنید؛ اما جریان تقریبا شدید آب موجب شده تا زیادتر غواصان حرفه ای به سوی آن بروند.

مناسب برای: اسنورکلینگ، غواصی حرفه ای، نایت دایو

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۲- جت اسکی

اگر در پی گشت و گذار در آب با سرعت و هیجان بالا هستید قطعا جت اسکی را در لیست تفریحات خود در کیش قرار دهید. این ابزار لحظه های مهیجی را برای شما خلق می کند و حجم آن در نهایت دو نفر هست.

هزینه: ۵۰۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۱۵ دقیقه

شرایط و قوانین استفاده از جت اسکی در جزیره کیش

اشخاص سنگین وزن بایستی یک تنه از جت اسکی استفاده نمایند. البته با اجاره جت اسکی با موتور قویتر امکان استفاده دو نفره نیز وجود دارد.

باید به دقت به تعلیم های مربی کلوپ دریایی توجه و آنان را در زمان استفاده رعایت کنید تا امنیت بیشتری دارا باشید.

جت اسکی را منحصرا در محدوده و سرعت های مشخص شده توسط کلوپ هدایت کنید و به محدوده دیگر کلوپ ها و شناورها وارد نشوید.

انجام هر گونه رزمایش آکروباتیک و پرخطر من جمله دور درجا زدن ممنوع هست.

رعایت فاصله ۱۰۰ متری با هرگونه شناور و اسکله و مانع در جهت جلوگیری از بروز سانحه و برخورد الزامی هست.

در هنگام دور و نزدیک شدن به ساحل و در زمان دور زدن از سرعت خود بکاهید. دور زدن با سرعت فراوان موجب از دست رفتن تعادل سرنشینِ همراه و واژگونی دستگاه می شود.

در هنگام چپ و واژگون شدن جت اسکی دست خود را از دسته دستور جدا کنید و اذن دهید تا جت اسکی به صورت خودکار به حالت اولیه بازگردد. در صورت رها نکردن دسته دستور جت اسکی، آب به داخل موتور جت اسکی وارد می شود.

در صورت رویت غیرمنتظره هرگونه شناور یا مانع، دست خود از روی گاز بردارید و دستور جت اسکی را تماما به یک سمت بچرخانید. در این شرایط باید توجه دارا باشید که گاز را با ترمز اشتباه نگیرید. در این صورت جت خود را با تمام قدرت به شناور مقابل خود می کوبید و موجب بروز سانحه بسیار ناگوار می شوید.

استفاده از جلیقه رهایی و کلاه امنیت در هنگام استفاده از جت اسکی الزامی هست.

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۳- اسکی روی آب

اسکی روی آب نوعی ورزش و تفریح آبی هست. اشخاص اسکی ویژه به پا می کنند و با سرعتی در حدود ۳۰ کیلومتر بر ساعت روی آب کشیده می گردند. اولین سایت اسکی روی آب خاورمیانه در جزیره کیش قرار دارد و این تفریح را به دو صورت توان دارید تجربه کنید:

اسکی روی آب با قایق

اولین سایت اسکی روی آب خاورمیانه در جزیره کیش قرار دارد و این تفریح را به دو صورت توان دارید تجربه کنید:معمول ترین اسکی روی آب، وصل شدن اسکی به قایق موتوری و کشیده شدن به ابزار نیروی آن هست.

هزینه: ۶۰۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۲۰ دقیقه

کِیبل اسکی

در این روش شخص اسکی کننده با قایق های موتوری کشیده نمی توان. در این روش اشخاص کابلی را در دست می گیرند که به نوک برج دریایی متصل هست و با حرکتِ قلابِ متصل به کابل بین دو برج، به حرکت در می آیند. از پاراگلایدر نیز برای این نوع اسکی روی آب استفاده می نمایند. ک کیبل اسکی کیش دارای طول ۸۶۰ متر و عرض ۱۶۰ متر و پنج برج هست و لقب بزرگترین کیبل اسکی جهان را یدک می کشد. این مجموعه امکان سرویس دهی به ۱۲ نفر به صورت همزمان و با سرعت ۲۸ تا ۶۲ کیلومتر در ساعت را دارد. این مرکز تفریحی در کنار اسکله تفریحی بزرگ کیش و پلاژ آقایان واقع شده هست.

هزینه: ۴۵۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۶۰ دقیقه

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۴- اولین پارک آبی روباز ایران

اگر از هواداران پارک های آبی هستید و دوست دارید متمایز ترین آنان را در ایران تجربه کنید، سری به تم پارک آبی اوشن بزنید و به لذت سقوط از برج ها و سرسره ها دست یابید. این پارک آبی اولین پارک آبی روباز ایران هست و لحظه های متفاوتی را برای تان خلق می کند.

هزینه: ۱۱۵۰۰۰ تومان

ساعات استفاده: آقایان، روزهای زوج ۱۰:۰۰ تا ۱۶:۰۰ و جمعه ها ۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰

زنان، روزهای فرد ۱۰:۰۰ تا ۱۶:۰۰ و پنج شنبه ها ۰۹:۰۰ تا ۱۶

برنامه ویژه ایام نوروز ۱۳۹۷ از ۲۴ اسفند تا ۱۷ فروردین: ارایه خدمات در در دو سانس ۰۹:۰۰ تا ۱۶:۰۰ و ۱۷:۰۰ تا ۲۳:۳۰

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۵- شناور آکواریوم

تا کنون به این فکر کرده اید که سوار بر زیردریایی شوید و به اعماق آب بروید و به تماشای آبزیان بنشینید؟ اگر همیشه در مورد دنیای زیر آب کنجکاو بوده اید و در پی راحت ترین راه برای تماشای آن هستید شناور آکواریوم توان دارد پاسخگوی احتیاج شما باشد. با این شناور تا عمق سه متری آب می روید و شاهد حرکات آبزیان می باشید.

هزینه: ۳۰۰۰۰

زمان استفاده: روزانه ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰ هر یک ساعت یک بار

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۶- چتر پاراسل

برای تجربه توامان آرامش و هیجان، تفریحی به اسم چترپاراسل را انتخاب کنید. چتر پاراسل نوعی چتربازی بالای دریاست. در این تفریح شما سوار بر چتری می شوید که به یک قایق متصل شده هست. این قایق شما را با سرعت می کشد تا ارتفاع بگیرید. شما در آسمان قرار می گیرید و اوج هیجان و آرامش را بالای آب های نیلگون خلیج فارس تجربه می کنید. البته همه چیز به این یکنواختی هم نیست؛ اگر از مدیران این ابزار بخواهید شما را پایین نیز می آورند تا قسمت هایی از بدن تان در آب فرو رود و لذت متفاوتی را تجربه کنید.

هزینه: ۶۵۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۳۰ دقیقه گشت دریایی و ۶ تا ۸ دقیقه بالای آب

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۷- قایق سواری

شاید قایق سواری از نظر شما یک تفریح آسان و در زیادی از نقاط، در دسترس باشد؛ اما توان ندارید لذت قایق سواری در خلیج فارس را با هیچ چیز عوض کنید. شما توان دارید این تفریح را به نحو های مختلفی در کیش تجربه کنید و حسابی لذت ببرید:

گشت با قایق تندروی معمولی

هزینه: ۵۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۳۰ دقیقه

گشت با قایق تندروی دو موتور

هزینه: ۷۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۳۰ دقیقه

انواع قایق های پدالی و پارویی

هزینه: ۱۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۲۰ دقیقه

قایق های بادبانی کاتاماران

شما توان دارید این تفریح را به نحو های مختلفی در کیش تجربه کنید و حسابی لذت ببرید:قایق کاتاماران قایقی دوجانبه هست که که قایق‌ران باید برای حرکت آن تعادل خوبی ایجاد کند. این نوع قایقرانی قدرت و سرعت عمل را به چالش می کشد.

هزینه: ۱۱۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۳۰ دقیقه

انواع قایق های بادبانی

هزینه: ۲۵۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۳۰ دقیقه

قایق کف شیشه ای

هزینه: ۱۰۰۰۰ تومان مدت زمان: ۲۰ دقیقه

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۸- ماهیگیری

اگر در پی تجربه یک فعالیت برای بال بردن تمرکزتان هستید قطعا ماهیگیری را تجربه کنید. این فعالیت را توان دارید در کلوپ های دریایی کیش انجام دهید و حسابی لذت ببرید. البته این کلوپ ها امکانات لازم را هم در اختیارتان قرار می دهند.

دو راه برای این تجربه پیش رو دارید:

ماهیگیری ثابت با شناور

هزینه: ۱۲۰۰۰۰ تومان برای ۱ تا ۳ نفر مدت زمان: ۳ ساعت

ماهیگیری ترولینگ با شناور

در این روش طعمه ای را با ریسه لیدر (نخی از جنس فلز با روکشی از پلاستیک) به نخ کلیدی می بندند و بعد از متصل و ثابت کردن چوب ماهیگیری بر روی قایق آغاز به کشیدن آن می کنند. در زیادتر مورد ها بعد از گرفتن تصویر یادگاری، وزن کردن و شماره گذاری شکار را رها می کنند.

هزینه: ۳۰۰۰۰۰ تومان برای ۱ تا ۵ نفر مدت زمان: ۳ ساعت

۹- شاتل

شاتل یک تفریح هیجان انگیز آبی هست که هواداران زیادی دارد. این ابزار یک تیوب هست که آن را با بندهای ویژه به قایق می بندند. یک یا چند نفر روی این تیوپ می نشینند و روی آب کشیده می‌شود. سرعت بالای قایق موجب تکان شاتل می شود و هیجان این تفریح را افزایش می دهد. اگر بخواهید توان دارید درخواست کنید که در خلال شاتل سواری شما را به درون آب پرت کنند.

هزینه: ۳۵۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱۰- بنانا

بنانا شباهت زیادی به شاتل دارد؛ اما تیوپ آن شبیه موز هست و به همین سبب به این اسم خوانده می شود. سوار بر این تیوپ می شوید و قایق افراطی شما را می‌کشد. بالا و پایین رفتن روی دریا هیجان خاصی را برای تان به ارمغان می آورد. برای استفاده از این ابزار باید دست کم ۴ نفر باشید.

هزینه: ۳۰۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه

۱۱- کشتی های تفریحی

گشت دریایی از دیگر تفریحاتی هست که توان دارید در کیش به سراغ آن بروید. کشتی های تفریحی متفاوت در سانس های ۲ ساعته خدماتی از قبیل پذیرایی، سرو شام در رستوران کشتی همراه با موزیک زنده، جنگ شادی، برنامه های شاد و هیجان انگیز، قرعه کشی و اهدای جوایز را به شما ارایه می دهند. بعضی از کشتی های این جزیره عبارت هستند از:

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

بعضی از کشتی های این جزیره عبارت هستند از:این کشتی با حجم ۴۰۰ نفر یکی از بزرگترین کشتی های تفریحی جزیره محسوب می شود و از آن با عنوان افراطی ترین کشتی مسافربری یاد می کنند. این کشتی امکاناتی از قبیل کافی شاپ، عرشه وی آی پی و..

هزینه: ۵۵۰۰۰ تومان

کشتی آکواریوم طوطیا

خصوصیت قابل ملاحظه این کشتی شیشه ای بودن کف آن هست که تجربه ای متمایز را برای تان رقم می زند.

هزینه: ۳۰۰۰۰ تومان

کشتی آرتمیس

این کشتی با طول ۳۰ متر و عرض ۱۰ متر دارای دو طبقه هست. این کشتی بزرگترین رستوران دریایی کشور هست و رستوران آن با حجم ۱۳۰ صندلی در طبقه اول قرار دارد.

هزینه: ۶۵۰۰۰ تومان

کشتی دنا

کشتی تفریحی دنا از انواع کشتی های کاتاماران و ساخت کشور استرالیاست. این کشتی ۲۵۰ نفر حجم و ۳ طبقه دارد.

هزینه: ۵۰۰۰۰ تومان

کشتی نوید دریا

نوید دریا با طراحی خاص در ۳ طبقه ساخته شده هست و امکاناتی چون سالن VIP، سالن First Class، سالن موزیک، کافی شاپ دریایی و … کف شیشه ای این کشتی به شما اذن می دهد که مرجان ها و ماهی ها را نگاه کنید و لذت ببرید.

هزینه: ۷۰۰۰۰ تومان

کشتی سیمرغ خلیج فارس

این کشتی نیز کف شیشه ای دارد و گردشی متمایز را به شما هدیه می دهد.

هزینه: ۳۰۰۰۰ تومان

کشتی آکواریوم گردشگر

این کشتی سه طبقه، با عنوان کشتی لوکس اوستا نیز شناخته می شود و گنجایش ۴۵۰ نفر را دارد.

هزینه: ۳۰۰۰۰ تومان

کشتی اوستا

در این کشتی به ابزار پنجره های سالن زیر آب، توان دارید زیبایی های دریا را در عمق ۲.

هزینه: ۷۰۰۰۰ تومان

کشتی ستاره

۵ متری نگاه کنید.۵ فلای بورد نوعی ابزار ورزشی-تفریحیِ آبی هست که به اشخاص اذن می دهد در بالای سطح آب تا ارتفاع ۱۲ متر به صورت آزاد به پرواز در آیند.

هزینه: ۳۰۰۰۰ تومان

۱۲- فلای بورد

این ابزار با شیلنگ ۱۸ متری به جت اسکی متصل می شود تا این ابزار نیروی محرکه لازم را به نازل هایی جابه جا کند که در زیر تخته فلای بورد قرار گرفته اند. عضو توان دارد این نیروی جلوبرنده را برای خلق رزمایش های متمایز تحت مدیریت در آورد. کایت‌ بوردینگ (Kiteboarding) از تلفیق اسکی روی آب و پاراگلادینگ شکل گرفته هست.

هزینه: ۱۵۰۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱۳- کایت بوردینگ

در این ورزش از نیروی کشش کایت برای اسکی روی سطح آب بهره می برند. طبق معمول امکانات این تفریح را به کسانی ارایه می دهند که آمادگی جسمانی کافی دارند و پیشتر تجربه این فعالیت و همانند آن را داشته اند. اسکوتر غواصی، نوعی غواصی هست که به ابزار دستگاهی ویژه به اسم اسکوتر زیرآبی انجام می شود.

هزینه: ۷۰۰۰۰ تومان

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱۴- اسکوتر غواصی

توان دارید سوار این ابزار شوید و به دل آب بزنید و از تماشای دنیای زیر آب لذت ببرید. شنا کردن در آب های واضح خلیج فارس چیزی نیست که در کیش بتوانید از آن بگذرید.

شرایط استفاده: دست کم سن ۱۲ سال یا دست کم قد ۱۵۰ سانتیمتر بدون احتیاج به مهارت شنا و غواصی

هزینه: ۱۵۰۰۰۰ تومان

مدت زمان: ۱۵ تا ۲۰ دقیقه

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱۵- پلاژها

برای این کار توان دارید به پلاژها مراجعه کنید که هم، امکانات خوبی دارند و هم امنیت را برای تان فراهم می کنند. پلاژ زنان در سواحل شمالی جزیره و پلاژ آقایان در شمال شرقی جزیره قرار دارد. امکاناتی چون دوش آب شیرین، سایه‌بان و نورپردازی مناسب، سالن بدنسازی، مربیان شنا و رهایی غریق در این پلاژها در اختیار شما قرار دارند. اگر در پی یک تفریح بامزه و هیجان انگیز و البته متمایز هستید به شما بیگ بال را پیشنهاد می کنیم.

هزینه: ۱۰۰۰۰ تومان

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس

۱۶- بیگ بال

در این تفریح شما را به درون توپی بزرگ ارسال خواهند کرد و در آب رها می کنند. برای لذت بردن از این تفریح به ساحل مرجان بروید و در بازه زمانی صبح تا ساعات انتهایی شب از آن استفاده کنید. به یاد دارا باشید که به هنگام گرمی هوا بویژه ساعات میانی روز این تفریح به کسی ارایه نمی توان. “این تصویر ذی ربط به بیگ بال کیش نیست” اگر عکسی از این تفریح در کیش دارید، آن را برای ما ارسال کنید تا با اسم خودتان در کارناوال منتشر شود.

هزینه: از ۱۵۰۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰ تومان بسته به زمان و نوع ابزار

مدت زمان: ۱۰ دقیقه تا ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه

“این تصویر ذی ربط به بیگ بال کیش نیست” با هم گشتی هیجان انگیز و متمایز در جزیره کیش را تجربه نمودیم و به مرور زمان تفریحات آبی مروارید خلیج فارس پرداختیم.

تفریحات آبی کیش | تجربه هیجان در مروارید خلیج فارس


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92299

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.