تاریخ ارسال : ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تفکیک وزارت صنعت اشتباه بزرگی هست که تاوانش را مردم می دهند

سیدعلاءالدین خادم  نمانیده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار مهر،  با بیان اینکه ادغام چند وزارتخانه هزینه هایی را برای دستگاه اجرایی کشور به وجود آوردیم، گفت: اینکه بدون مطالعه و طبق لابی وزارتخانه ای را ادغام کنیم و پس از آن دست به تفکیک آن بزنیم بدون آنکه تبعات آن را برای کشور ارزیابی کنیم، اشتباه بسیار بزرگی هست که مدیریت کشور را با چالش مواجه می کند.

نماینده سپیدان با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده وزارت بازرگانی در کنار وزارت صنعت های و معادن موفق نبوده هست، گفت: کاغذ بازی های زیادی را شاهد بودیم و ادغام این وزارتخانه ها موجب کاهش مشکلات شده هست.

خادم با اشاره به اینکه بعضی مواقع ساختار را بدون هدف کیفی تغییر می دهند که این رویکرد برای اقتصاد کشور هزینه دارد، گفت: اینکه یک وزارتخانه را دو شقه کنیم بدون آنکه در پی کیفی سازی آن باشیم و تنها ساختار را بزرگ کنیم تجربه ثابت نموده که به غیر از هزینه چیز دیگری ندارد.

وی با مخالفت شدید با تحولات فوری ساختار وزارتخانه ها گفت:  بزرگترین لطمه این کار هزینه هایی هست که به اقتصاد کشور تحمیل می گردد. همان طور که هنگام  ادغام وزارتخانه ها باید هزینه نماییم، هنگام تفکیک هم باید هزینه نماییم و این پذیرفته نیست که بگوییم هزینه های ندارد لکن هزینه کلانی هم دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مشکل دوم را اتلاف وقت دانست وگفت: همان طور که هنگام ادغام یک سال وقت مردم را گرفتیم تا یک وزاتخانه پاسخگو تشریح کردیم حالا نیز باید یک سال وقت مردم را دریافت کنیم تا شاید بتوانیم دو وزارتخانه پاسخگو تشریح کنیم. بنابر این تفکیک وزارت صنعت معدن و تجارت اشتباه بزرگی هست که تاوانش را مردم می دهند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از مهر، ارزیابی لایحه یک فوریتی اصلاح قسمتی از ساختار دولت در ارتباط با «ادغام وزارتخانه ها» نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

دولت یازدهم در اواسط خردادماه سال ۹۶ لایحه اصلاح ساختار دولت را به مجلس شورای اسلامی عرضه کرد که طبق این لایحه، وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «بازرگانی» مبدل خواهد گردید.

علاوه بر این در لایحه عرضه شده دولت به قوه مقننه، وزارت ورزش و جوانان نیز به «وزارت ورزش» و «سازمان ملی جوانان» و وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» مبدل خواهد گردید.

اسفند ماه سال ۹۶ ارزیابی این لایحه در دستور کار مجلس جای گرفت.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=92408

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.