تاریخ ارسال : ۰۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۰۰:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تقسیم اصولگرایان به معتدل و افراطی ترفند نخ‌نمای وطن‌فروشان فتنه‌گر

رسانه‌های زنجیره‌ای و فتنه‌‌گران مدعی اصلاحات در چند ماه گذشته نهایت تلاش خود را برای ایجاد تفرقه و شکاف در میان نیروهای انقلاب با واژه‌سازی‌هایی چون اصولگرایان معتدل و افراطی به کار بسته‌اند، این سیاست قدیمی برای فرار از شکست در جبهه‌ای متفرق باز طراحی شده است که به نظر می‌رسد با مشخص بودن جوانب آن دیگر جواب نمی‌دهد !

به گزارش شلمچه نیوز، با نزدیک شدن به انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تحرکات جریان‌های سیاسی برای پیروزی تشدید می‌شود. در این میان اصلاح طلبان و طیفی از حامیان دولت که به تشتت در جریان خود علم دارند سیاست فرار به جلو را در پیش گرفته و قصد دارند با ایجاد تفرقه در میان جبهه اصولگرایان پیروزی خود را تضمین کنند و در این راستا اصولگرایان از سوی جریان‌های فوق به دو طیف اصولگرایان معتدل و اصولگرایان تندرو تقسیم بندی می‌شوند !
از تعریف نشدن اصلاحات
تا تقسیم اصولگرایی!
تقسیم اصولگرایان به دو طیف معتدل و افراطی از همان دست واژه‌سازی‌هایی است که از سال‌ها پیش رواج داشته است، در طول دهه ۷۰ حامیان دولت وقت خود را اصلاح طلب و مخالفان را محافظه کار می‌نامیدند بی‌آن که نه اصلاح طلب و اصلاحات تعریف مشخصی داشته باشد تا هر کسی خود را اصلاح طلب نداند و نخواند و نه محافظه کار دارای تعریف واضحی بود تا کسی به این سوال پاسخ دهد که چرا معترضین به وضعی که اصلاح طلبان ساخته بودند محافظه کار خوانده می‌شدند.
اعتدال نیز همین حکم را دارد، در طول بیش از دو سالی که از روی کار آمدن دولت یازدهم با شعار اعتدال می‌گذرد هنوز تعریف واضحی از این شعار ارائه نشده است و در سایه این عدم تعریف از سوی دولت بسیاری از جریان‌هایی که آوازه افراط گری‌های آنان به آن سوی مرزها نیز رسیده است از جمله فتنه گران ۸۸ نیز خود را معتدل می‌خوانند.
در هفته‌های گذشته و در سایه این مبهم‌‌گویی‌ها اصلاح طلبان و نیز برخی حامیان دولت به فکر ایجاد تفرقه در میان اصولگرایان افتاده‌اند.
ائتلاف نانوشته
روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در شماره ۲۶ آبان در مصاحبه‌ای با کاظم جلالی رئیس فراکسیون رهروان مجلس به این موضوع پرداخته و نوشت: ««اصولگرایان معتدل»؛ رقیبی جدی برای اصولگرایان تندرو در مجلس نهم و شاید موتلفی برای اصلاح‌طلبان میانه‌رو در مجلس دهم. هر چند این ائتلاف یک همراهی نانوشته باشد؛ آنچنان که کاظم جلالی در گفت‌وگو با «اعتماد» توضیح داده است.»
گفتنی است ائتلاف اصلاح‌طلبان با اصولگرایان به اصطلاح معتدل را ابتدا محمدرضا عارف مطرح کرده و گفته بود که چنین ائتلافی می‌تواند نزدیک به واقعیت باشد.
راهکار اصلاح طلبان
برای ورود به مجلس دهم
اعتماد در گزارشی دیگر و در مصاحبه با شیرزاد نماینده اصلاح طلب مجلس ششم دوگانه اصولگرایان معتدل و تندرو را دوباره مطرح می‌کند.
این روزنامه می‌نویسد: «ائتلاف با چهره‌های معتدل اصولگرا یکی از گزینه‌های  امروز اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم است. اصلاح‌طلبان برای رسیدن به کرسی‌های مجلس می‌توانند ائتلاف با چهره‌های معتدلی را امتحان کنند که شاید تا پیش از این در اردوگاه اصولگرایی شناخته می‌شدند اما امروز در نشست‌های اصلاح‌طلبان شرکت می‌کنند و برای همایش‌هایشان پیام می‌فرستند. احمد شیرزاد در مورد امکان ائتلاف اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل می‌گوید: اگر فضا به همین شکل پیش برود احتمال بداخلاقی‌های سیاسی گروه‌های تندرو در جناح اصولگرا بیشتر خواهد بود و همین امر می‌تواند چهره‌های معتدل اصولگرا را بیش از گذشته به سمت ائتلاف با اصلاح‌طلبان متمایل کند.»
طرح اصلاح طلبان
برای نفوذی‌ها
فیض‌الله عرب‌سرخی از اصحاب فتنه ۸۸ که در رسانه‌های زنجیره‌ای به عنوان فعال اصلاح طلب شناخته می‌شود نیز در مصاحبه با ایلنا از این عبارت استفاده می‌کند.
وی می‌گوید: عملا در فضای سیاسی کشور یک تعامل و گفت‌وگوی غیررسمی میان نیروهای معتدل اعم از نیروهای جریان اصلاح‌طلب و نیروهای اصولگرا وجود دارد و هم‌اینک نیز در جریان است.
عرب سرخی با این وجود ارائه لیست مشترک را مفید به فایده نمی‌داند و می‌گوید؛ این نیروها در جریان خود باید اثر گذار باشند یعنی نقش یک نفوذی را ایفا کنند!
وی می‌گوید: « معتقدم حضور نیروهای معتدل در هر دو جریان، نفس حضورشان بیشتر کارساز است تا برقراری یک پیوند در قالب ائتلاف. به عبارتی، فکر می‌کنم نیروهای معتدل باید در جریان سیاسی خودشان نقش‌آفرین باشند.»
تلاش برای جلوگیری
از ریزش آرای اصلاح طلبان
احمد خرم وزیر دولت اصلاحات نیز در مصاحبه با اعتماد این سیاست را پیشه می‌کند و می‌گوید: ائتلاف اصلاح‌طلبان با اصولگرایان معتدل نه در قالبی رسمی بلکه به شکل هماهنگی برای جلوگیری از ریزش آرا به سبد رای افراطیون می‌تواند شکل بگیرد.
محسن رهامی نیز از اصلاح طلبان فعال در فتنه ۸۸ نیز همزمان با استفاده از عبارت اصولگرایان معتدل اصولگرایان را به دو دسته دیگر تقسیم بندی می‌کند ؛ اصولگرایان واقعی و اصولگرایان غیرواقعی !
دو گانه دیگر
اصولگرایان واقعی و غیرواقعی !
رهامی با اشاره به جلساتی که این جریان با برخی گروه‌های مدعی اصولگرایی می‌گیرد می‌گوید: آنچه در این جلسات تاکنون بیشتر مورد توجه بوده فاصله گرفتن اصولگرایان اصلی مانند هاشمی، ناطق و آقای لاریجانی است، نسبت به اصلاح‌طلبان که از سال ۷۵ به بعد اتفاق افتاده است، فاصله گرفتنی که باعث رشد نیروهای افراطی شده که در انقلاب نقشی نداشتند. این جلسات با اصولگرایان تهران و قم بیشتر در جهت ایجاد وحدت نیروهای اصولگرای معتدل و اصلاح‌طلبان انجام می‌شود.
این که رهامی فعال فتنه چگونه و چرا دلسوز اصولگرایان شده است و در تلاش است اصولگرایان واقعی را از غیرواقعی تشخیص دهد جای سوال و تعجب است و انسان را یاد توصیه‌های دینی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا به امام خمینی می‌اندازد ! پاسخی که امام به کارتر داده بودند را می‌توان امروز نیز به اصلاح طلبانی مانند رهامی گوشزد کرد؛ «اسلام شناسی تقریباً رو به تورم است. خب، صدام هم اسلام شناس شده است! آقای سادات هم جزء اسلام شناس‌هاست که تشخیص می‌دهد که فلان امر موافق اسلام است، موافق اسلام نیست! اخیراً آقای کارتر هم جزء اسلام شناس‌هاست!… شما که اسلام را نمی‌دانید با «صاد» می‌نویسند یا با «سین» می‌نویسند، شما به اسلام چه کار دارید؟ … می‌گوید من اسلام شناسم. و اشخاصی که مثلاً، هشتاد سال زندگی کردند، هفتاد سال زندگی کردند، همه‌اش هم در اسلام بودند، نه، اینها نمی‌دانند، لکن آقای کارتر می‌داند و رفقای ایشان.» «صحیفه امام، جلد ۱۵، صفحه ۱۸۸ و ۱۸۹»
این مسئله در باره اصلاح طلبان دخیل در فتنه ۸۸ نیز موضوعیت دارد، آنانی که نمی‌دانند اصولگرایی را با سین می‌نویسند یا با صاد را با تفسیر و تبیین اصولگرایی چه کار ؟ اصلاح طلبان اگر به گفته عوام بیل زن هستند باغچه خود را بیل بزنند و تعریفی از اصلاح طلبی ارائه کنند که هر پناهنده به دشمنی در آن جای نگیرد.
از سوی دیگر اگر از هاشمی که اصولگرا دانستن وی از سوی برخی اصلاح طلبان خنده‌دار می‌نماید بگذریم تلاش این جریان‌های امتحان پس داده برای جدا‌سازی برخی اصولگرایان از جریان انقلاب می‌تواند درس آموز باشد، درس آموز برای آنان که سوابق فتنه گران را در وطن فروشی می‌دانند و در یک جبهه قرار گرفتن با چنین افرادی برای آنان باید ننگ و عار به حساب آید.
این سیاست
دیگر جواب نمی‌دهد
در یک کلام می‌توان گفت؛ سیاست تقسیم اصولگرایان به دو گانه‌هایی مانند واقعی و غیرواقعی و نیز معتدل و تندرو سیاستی قدیمی است برای فرار از شکست در جبهه‌ای متفرق .
این جبهه از  فتنه گران ۸۸،  اصلاح طلبان محافظه کار و برخی مدعیان تازه وارد اعتدال تشکیل شده است که هر یک سهمی را برای خود در مجلس آینده در نظر گرفته‌اند فارغ از اینکه آیا قانون این اجازه را به فعالان فتنه برای حضور در انتخاباتی درون نظام اسلامی و در چارچوب قانون اساسی نمی‌دهد. اصلاح طلبان باید بدانند که دوره خط کشی‌ها برای ایجاد تفرقه در جبهه انقلاب برای رسیدن آنان به مناصب حساس گذشته و این سیاست کهنه شده و دیگر جواب نمی‌دهد.
کیهان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=6104

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.