تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تقلبی بودن ۲۰درصد کالاهای تجهیزات پزشکی/ ۴۲۰ کارخانه تجهیزات پزشکی وجود دارد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به گزارش شلمچه نیوز به نقل از  پاک پرس، دکتر بیگلر در نشست خبری امروز اظهار داشت: ۴۲۰کارخانه تولید تجهیزات پزشکی در سطح کشور وجود دارد که در سه گروه از جمله سرهم کردن قطعات خارحی و تولید داخل فعالیت دارند.

مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و درمان گفت: این کارخانه جات به واسطه اشتغالزایی های ایجاد شده و سهمی که از بازار بدست می آورند برندها را به خود اختصاص می دهند.

دکتر بیگلر با اشاره به اینکه این کارخانجات در تولید اقلام مختلف دارو فعال هستند بیان کرد: تمامی کارخانه جات برای دریافت مجوز ملزم به رعایت استانداردهای جهانی هستند. وی ارتقای کیفیت روزانه محصولات تجهیزات پزشکی را در گرو ارتباط مستمر پزشکان و تولید کنندگان کارخانه جات دانست.

دکتر بیگلر با اشاره به واردات ۶۰درصدی کالاهای تجهیزات پزشکی گفت: ما نمی توانیم مردم را از استفاده تکنولوژی پیشرفته تجهیزات پزشکی محروم کنیم. وی افزود: یکصد کالا که ارزبری بالایی دارند و نیازمند واردات هستند شناسایی شده اند از سوی دیگر برای برندهای معروف کشور محدودیتی مبنی بر عدم امکان واردات به صورت مادام العمر لحاظ شده است.

دکتر بیگلری با بیان اینکه امکان تولید همه ملزومات تجهیزات پزشکی در هیچ کشوری وجود ندارد گفت: ملاک عمل ما ارزبری است به گونه ای که محصولاتی که سبب ارزبری از داخل کشور شود و می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد ملاک عمل است.

دکتر بیگلر تفویض را از موضوعات مهم دانست و گفت: تمدید پروانه فرآورده تجهیزات پزشکی با کلاس خطر A و B به دانشگاه علوم پزشکی تفویض و پروانه های مورد نظر هم چاپ شده است. وی افزود:در سال آینده بخشی از فرآورده های تجهیز با کلاس خطر A و Bبه دانشگاه علوم پزشکی تفویض می شود که در این صورت بیش از ۶۵درصد فعالیتهای اداره در دانشگاه ها متمرکز می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۲دانشگاه قطب عهده دار رسالت مذکور می شوند افزود: همچنین در حوزه درمان و دارو تفکیکهایی انجام شده است. دکتر بیگلری گفت: صادرات تجهیزات پزشکی از هر مرزی امکان پذیر و بلامانع است اما دانشگاه علوم پزشکی استان به همراه مسئولین سیاسی شهری و استانی باید از ظرفیتهای موجود حداکثر بهره را به عمل آورند.

وی خواستار ورود تکنولوژی به جای انتقال پزشکان به کشورهای پیشرفته شد و افزود: کمیته فنی اداره تجهیرات پزشکی در دو بعد کمیته فنی فرعی و اصلی فعالیت دارد و تصمیم گیری نهایی در کمیته اصلی انجام می شود.

دکتر بیگلری با اشاره به اینکه کالاهای قاجاق که قابلیت مصرف ندارند باید امحا شوند گفت: ۱۵تا ۲۰درصد بازار مصرفی را کالاهای تقلبی تشکیل می دهند. وی شناسایی گلوگاه های قاچاق و ایجاد مانع برای فعالیت قاچاقچیان را امری الزامی دانست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=28449

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.