تاریخ ارسال : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۹:۴۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تلاش خودروسازان بزرگ برای محافظت انحصار

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از جام جم آنلاین از تسنیم، علی اکبر کریمی با اظهار اینکه برای درونی سازی خودروهای شرکت رنو در یکی از شهرهای کشور کارشکنی انجام شده هست، اظهارداشت: حاضر بودن سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث کارخانه‌های خودروسازی در کشور زیاد ضروری هست ولی کارشکنی‌ بعضی مجموعه‌های خودروسازی بزرگ در تداوم شرایط انحصار مانع اعمالی شدن این مبحث شده هست.

نائب ریاست کمیسیون اقتصادی، اظهار کرد: در قرارداد میان ارگان توسیع صنعت ها و شرکت رنو فرانسه احداث یک کارخانه خودروسازی در شهر ساوه برای پیشرفت مشارکت ها عنوان شده هست به این شکل که قرار گردید خرید این کارخانه از سایپا انجام و پیشرفت تولید با تکنولوژی مدرن و احداث زمینه استغال زایی در این شهر اعمالی گردد.

به نوعی که محیط تولید ماشین در کشور ضروری هست رقابتی تر گردد تا مردم از شرایط انحصاری زیان نبییند.

نائب ریاست کمیسیون اقتصادی با اظهار اینکه فروش خودروهای با کیفیت پایین و نرخ بالا ثمره شرایط انحصاری موجود در کشور هست، اظهار کرد: سیر به طرف محیط رقابتی و پیشرفت خودروسازهای تازه در کشور موجب افزایش و قوی کردن محیط رقابتی و افزایش کیفیت و کم شدن نرخ ماشین در کشور خواهد گردید.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس دنبال کرد: شرکت تولیدی رنو در ساوه برخورداری پایبندی شده تا بخشی از تولیدات خود را صادر کند و این مبحث میتواند به ارزآوری زیادتر در کشور مساعدت کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=74421

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.