تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تلفات ناشی از حوادث رانندگی در شهر مرزی سردشت ۱۰ درصد کاهش یافت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، سرهنگ فیض الله علیزاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک هفته ناجا با اشاره به شعار هفته ناجا"پلیس برای امنیت و امنیت برای همه"اظهار داشت: مهمترین ماموریت نیروی انتظامی برقراری نظم و امنیت و آسایش در جامعه است که این امرمهم نیز جز با مشارکت عمومی و همکاری موثر و مسولانه  مردم با ناجا عملی نخواهد شد.

علیزاده بر لزوم همکاری مردم با پلیس تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی با آموزش همگانی در پیشگیری از جرایم به دنبال ارتقای رویکرد فرهنگی و اجتماعی است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سردشت به عملکرد امسال پرداخت و گفت: در شش ماه نخست امسال ۱۰۲۲ فقره پرونده تشکیل که آمار نسبت به مشابه سال گذشته کاهش ۷ درصدی رانشان می‌دهد.

وی بابیان اینکه علت اصلی تصادفات برون شهری سبقت غیر مجاز، انحراف به چپ و واژگونی بوده است به آمار تصادفات اشاره و بیان کرد: در نیمه امسال با ۹ فقره تصادفات برون شهری و ۱۷ فقره تصادفات درون شهری، ۱۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که  نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار تصادفات شهرستان افزایش ۵ درصدی و کاهش ۱۰ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سردشت بیشترین جرائم این شهرستان را جرائم نزاع و درگیری عنوان کرد و اظهار داشت: ۱۰۷ مورد نزاع و درگیری رخ داده که آمار کاهش ۱۳ درصدی این نوع جرائم رانشان می‌دهد.

علیزاده با اشاره به اینکه اولویت پلیس شهرستان در سال ۹۶ پیشگیری از جرائم سرقت، تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها در جهت افزایش رضایتمندی مردم و ارباب رجوع است به آمار سرقت اشاره و تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال ۴۰ فقره سرقت گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۹ درصدی سرقت و افزایش ۸۰ درصدی کشفیات داشته است.

وی به ترخیص خودروها و موتور سیکلت های توقیفی اشاره کرد و گفت: به مناسبت هفته ناجا  در راستای تشویق هرچه بیشتر رانندگان به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، انواع خودروها و موتورسیکلت‌هایی که صرفاً به علت ارتکاب تخلفات رانندگی توسط پلیس متوقف  و به پارکینگ هدایت شده است، امکان ترخیص وسایط نقلیه خود را دارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=69367

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.