تاریخ ارسال : ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تمامی منابع تامین آب از شب گذشته وارد مدار بهره برداری مازندران شد

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران با اشاره به وقوع توفان در بامداد روز جمعه و خارج شدن چاه های آب از مدار بهره برداری در پی قطع برق گفت: ازساعت ۲۱ شب گذشته تمامی چاه های تامین کننده آب  شرب، وارد مدار بهره برداری شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، مهندس محمدرضا محمودی، با بیان اینکه قطع برق ناشی از توفان منجر به افت فشار و یا قطع آب  در برخی از شهرهای استان شد، افزود: با همکاری کارکنان توزیع برق و به کارگیری دیزل ژنراتور در برخی از چاه ها و تعمیر تاسیسات آبرسانی، تمامی چاه های تامین کننده آب فعال و وارد مدار بهره برداری شدند.

وی، ضمن اشاره به اینکه طی دو روز اخیر مخازن و شبکه های توزیع از آب خالی شده است، تصریح کرد: با توجه به گرمای هوا و افزایش مصرف ، تامین فشار لازم و ذخیره آب در مخازن نیاز به زمان داشته و برای شهرهای مختلف این زمان متفاوت می باشد.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، با بیان اینکه منابع تامین آب به شرایط قبل بحران بازگشتند، افزود: در شهرهای ساحلی ویژه بابلسر و فریدونکنار که عمدتا در فصل تابستان با افت فشار و یا کمبود آب مواجه اند، ۴ الی ۵ روز زمان لازم است تا شرایط به حالت عادی برگردد لذا از مشترکین گرامی تقاضا می شود با اعمال مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف غیرضروری، در برقراری جریان مجدد آب در این نقاط ما را یاری رسانند.

مهندس محمودی، ادامه داد: در برخی از شهرها احتمال کدورت آب ناشی از فشار و تزریق فوری به شبکه وجود دارد که برای رفع آن عملیات شست  وشوی شبکه انجام می شود.

ویتصریح کرد: تقاضا می شود نسبت به اتمام عملیات شست  وشوی شبکه  و ایجاد جریان مجدد آب در شبکه های توزیع شکیبا باشند.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، ادامه داد: در ساعات اولیه توفان، یک میلیون و ۲۰۰هزار مشترک در برخی از نقاط شهرهای نور و رویان، فریدونکنار، بابل، بابلسر، امیرکلا، قائمشهر، سیمرغ، جویبار و… تحت تاثیر کمبود ویا افت فشارآب ناشی از قطع برق چاه های آب قرار گرفتند .

وی، با بیان اینکه ۱۲۰ حلقه چاه در محدوده بحران قرار داشت، افزود:  ۷۵ حلقه چاه با قطع خطوط برق از مدار بهره برداری خارج شد و ۱۵ حلقه چاه با ظرفیت ۵۶۰ لیتر در ثانیه از طریق دیزل ژنراتور فعال شدکه با تلاش  وهمکاری کارکنان توزیع برق و آبفاشهری مازندران تا ساعت ۲۱ شب گذشته برق تمامی چاه های آب وصل و چاه های تامین کننده وارد مدار بهره برداری شد.

مهندس محمودی، تصریح کرد: در شهرهایی که با افت فشار ویا کمبود آبمواجه بودند نیز از طریق تانکرهای سیار آبرسانی شد.

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، از تحمل و همکاری مشترکین قدردانی کرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=24379

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.