تاریخ ارسال : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تمام پسماندهای بیمارستان‌های آذربایجان غربی به صورت استاندارد دفن می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رسول انتظار مهدی سه شنبه شب در نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و اعضای هیئت‌رئیسه این دانشگاه با اصحاب رسانه اظهار داشت: شاخص‌های سلامت طی ۳ سال گذشته در حوزه‌های مختلف در آذربایجان غربی تغییر پیدا کرده و چه در حوزه دسترسی به خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی که به طور میانگین ۳۰ درصد دسترسی‌ها بهبود یافت و در حال حاضر جمعیتی در استان وجود ندارد که به این خدمات دسترسی نداشته باشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بیان کرد: حداقل ۵۰ هزار خانوار به طور قطع به خدمات مراقبت‌های اولیه بهداشتی دسترسی نداشتند و برای  400 هزار نفر دیگر نیز در آذربایجان غربی این امکان وجود نداشت که با اقدامات لازم دسترسی آن‌ها به این خدمات میسر شد.

وی افزود: شاخص دسترسی به نیروی انسانی تحصیل‌کرده در آذربایجان غربی افزایش پیدا کرد و ۷۰۰ نفر نیروی انسانی به وضع موجود اضافه شد و ۲۵۰ نفر نیز در هفته‌های آینده اضافه می‌شوند.

انتظار مهدی با اشاره به بهبود چند شاخص مهم در آذربایجان غربی گفت: چند شاخص مهم از جمله شاخص دسترسی به آب شرب سالم بهبود یافته و دسترسی به خدمات سلامتی نیز ۱۰۰ درصد است و در دسترسی به خدمات نوین سلامت در رتبه دوم قرار داریم و ۹۴٫۳ جمعیت آذربایجان غربی در سامانه سیب ثبت‌نام کردند و پرونده اولیه تشکیل شده و ۶۸ درصد جمعیت استان حداقل یک‌بار خدمت گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: موارد مرگ مادر از ۱۷ مورد در ۹۴ به ۹ مورد در ۹۵ کاهش پیدا کرده و در زمینه کاهش مرگ نوزادان نیز آمار آذربایجان غربی از ۹٫۳ به ۸٫۲ کاهش یافته است و مرگ شیرخواران استان به ۱۲ کاهش یافته است که همه این موارد سبب بهبود شاخص‌های سلامت استان شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار داشت: شاخص بیماریابی دیابتی‌های آذربایجان غربی از ۴۷ به ۸۰ درصد افزایش یافته است که خوشبختانه بیش از ۷۰ درصد دیابتی‌های استان مراقبت شده‌اند و این موضوع قبلاً اتفاق نمی‌افتاد.

وی گفت: شاخص مدیریت پسماندهای بیمارستان‌های آذربایجان غربی به ۱۰۰ درصد رسیده است و این بدین معنی است در تمام بیمارستان‌ها پسماندهای عفونی ۱۰۰ درصد به صورت بهداشتی و بر اساس استانداردهای محیط‌زیست دفن می‌شوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73826

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.