تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۷:۵۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تنگنا جدی مراجع مالی در سال جاری

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، پرویز قزلباش در نشست خبری با تاکید بر اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید، تندرستی محوری است و همین باعث شد حوزه تندرستی، فعالیت های خود را مشهودتر کند، اظهار کرد: حوزه تندرستی از دی ماه سال قبل برنامه ریزی مستقیم برای ایام نوروز انجام داده بود و از آنجایی که طی تعطیلات شروع هر سال، با میلیون ها رفت و آمد در جاده های استان رو به رو هستیم،  پیشبرد این برنامه ریزی ها بسیار سخت بود و احتیاج به سازگاری درون قسمتی و برون قسمتی داشت.

این مسئول با تاکید بر ضرورت بهره مندی از حجم های بخش خصوصی در ایام عید هر سال، دنبال کرد: در کمال خوشبختی طی تعطیلات سال کنونی، افزایش تعداد مجروحان اندک بود و چهارشنبه آخر سال نیز فوتی نداشتیم. علاوه بر این در راستای خدمات بستری نیز شکایت بسیار جدی نداشتیم و مواردی هم چه کسی بود به سرعت بررسی و برطرف گردید.

وی با اشاره به اینکه طی تعطیلات نوروز سال کنونی، اماکن بین جاده ای و مراکزی که در راستای عرضه تغذیه فعالیت می کردند، تحت نظارت های جدی قرار داشتند، اضافه کرد: با وجود فشارهای بیگانه، حوزه بهداشت بسیار خوب عمل کرد و منحصرا مورد ها معدودی بود که منتج به تعطیلی جایگاه ها گردید.

قزلباش در ادامه با بیان اینکه ۵۰ درصد از مردم دنیا از دسترسی به خدمات تندرستی محروم اند، افزود: در کمال خوشبختی در ایران وضع خوب تر است و قسمت عمده ای از مردم به خدمات تندرستی دسترسی دارند. دولت ها نیز لزوما نباید هزینه ارایه سرویس های رایگان را بپردازند، لکن تا جایی که امکان دارد باید شرایطی را مهیا کنند که میزان هزینه ای که بابت دریافت خدمات تندرستی از جیب مردم خارج می گردد، کم گردد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه باید امید به زندگی در جامعه افزایش یافته و شاخص های تندرستی نیز بالا بردن یابد، یادآور گردید: باید دولت مردان ما در رتبه های متفاوت کشوری، سمن ها و مردم به ارزش پوشش همه گیر تندرستی واقف گردند و همتی عالی را برای اجرایی کردن آن به کار گیرند. در همین راستا تا هفته اول اردیبهشت، ۳۳۰ برنامه در حوزه تندرستی اجرا خواهد گردید.

وی با تاکید بر اینکه بودجه سال ۹۷ کفاف حوزه تندرستی را نخواهد داد، اضافه کرد: سال کنونی دچار چالش های جدی می باشیم و باید کانون کار به شکلی باشد که خدمات از نظر اندکی و کیفی عارضه نبیند. با تنگنا های جدی مراجع رو به رو هستیم ولی با مدیریت مناسب مراجع، برنامه ها را چابک تر پیش خواهیم برد.

قزلباش علاوه بر این دنبال کرد: یکی از محوری ترین مسایل، معیت و مشارکت خود مردم است. نخستین مجمع تندرستی مردم نیز اسفندماه سال قبل برگزار گردید و هدف این بود که دستگاه ها و سازمان های متولی تندرستی شناسایی شده و چالش های حوزه تندرستی مورد بررسی قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اظهار کرد: سر انجام یک شعار به عنوان گفتمان غالب مشخص گردیده است و همه حوزه ها باید برنامه های خود را عملیاتی کنند. علاوه بر این قطعی است که اواخر سال کنونی همه دستگاه ها بررسی گردند و مشخص گردد که کدام نهادها در جهت اغراض عملیاتی که خود تدوین کرده اند، جلو رفته اند.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95325

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.