تاریخ ارسال : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۴۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تهدیدات پوشالی بر علیه ایران؛ نمایش حقیقی بیم و وحشت اسرائیل

در همین رابطه در دو دیروز تیتر کلیدی زیادتر روزنامه ها و بخش های خبری تلویزیون اسرائیل این بود که برای مقابله بزرگ با ایران منحصرا مبحث وقت مطرح است، زیرا اسرائیل تشکیل پایگاههای ایران در سوریه و نقاط مرزی را نخواهد قبول کرد.

این موضع اسرائیل تا جایی پیش رفت که «یواف گالانت» وزیر مسکن اسرائیل نابود شدن  ایران، سوریه و حزب الله را خواستار گردید.

بیم و وحشت اسرائیل در لباس تهدید

به فنا رفتن ارزش و عظمت جنگنده‌های صهیونیستی

جنگنده صهیونیستی یک هواپیمای جدید و مدرن بود از همین رو سرنگونی آن باعث از دست رفتن کامل اعتبارش در بازارهای تسلیحاتی جهان می گردد، همان گونه که موشک های حزب الله توانستند عظمت تانک های مرکاوه اسرائیل را در هم بشکنند.

ایران به دعوت دولت سوریه در خاک آن حاضر است

حماقت سیاسی و گستاخی وزیر صهیونیستی

با این توضیحات درخواست وزیر مسکن اسرائیل مبنی بر از بین بردن مثلث ایران، سوریه و حزب الله حاکی سادگی سیاسی و گستاخی است.

به هر حال حتی اگر سخنان تهدید آمیز ژنرال ها و سیاستمداران بلندپایه اسرائیل بر علیه ایران را و اینکه برای جنگ با آن منحصرا مبحث وقت مطرح است، حقیقی فرض کنیم باید سؤال کرد میدان این جنگ کجا می باشد؟

دو راهی سخت و خطرناک اسرائیل

در این مورد باید دو احتمال را مورد توجه قرار داد:

نخست: اسرائیل با استفاده از هواپیماهای خود موضع های زیرساختی ایران و تاسیسات اتمی این کشور و زیر ساخت های اقتصادی و نظامی آن را به صورت مستقیم هدف بمباران قرار دهد.

دوم: این جنگ به نحو نیابتی در خاک سوریه و لبنان رخ دهد.

سد روسیه در مقابل اسرائیل

نخستین خطر  آن حضور سیاسی و نظامی قوی روسیه در سوریه است به این معنی که به نظر نمی آید ولادیمیر پوتین ریاست جمهور روسیه به اسرائیل اذن بدهد مهمترین دستاوردهای راهبردی اش در سوریه را از بین ببرد.

خطر دوم اینکه صدها هزار موشک عمق اسرائیل را هدف قرار خواهند داد و شهرهای کلیدی آن را نابود خواهند کرد، در نتیجه باید سؤال کرد اگر باران این موشک ها از لبنان، سوریه و غزه بر سر اسرائیل ببارد، چه خواهد کرد؟

اتفاقات ناگهانی و خطرناک منتظر اسرائیل

نکته دیگر اینکه ایران به تشکیل پایگاههای دریایی و یا هوایی در سوریه نیازی ندارد زیرا سراسر خاک این کشور به روی ایران باز است و رویداد ناگهانی یا همان سرنگونی جنگده صهیونیستی با استفاده از موشک های قدیمی مشابه نوک کوه یخی است که اتفاقات  غیرمنتظره زیادی را در دل خود جا داده است که از نظر نظامی بسیار خطرناک تر و کارآمدتر از سرنگونی این جنگنده می باشند.

دوران قدرت اسرائیل به سر فرا رسیده است

هرچند اسرائیل زرادخانه نظامی قوی ای در اختیار دارد اما توان ندارد ایران را خراب کردن کند زیرا این کشور از نظر مساحت پنجاه برابر آن است اما ایران و متحدانش توان دارند منحصرا با استفاده از جنگ افزار های متعارف اسرائیل را از بین ببرند در نتیجه دوران برتری نیروی هوایی اسرائیل و قدرتی که در جنگ با عرب ها از آن بهره مند بود، به سرآمده است.

کوشش اسرائیل برای آرام کردن افکار عمومی و تقویت روحیه تضعیف شده اسرائیلی‌ها

نکته دیگر اینکه تمام تهدیدها و سخنان صهیونیستی ها مبنی بر هجوم به ۱۲ موضع های سوریه ای و ایرانی در خاک سوریه که متاسفانه بعضی عرب ها نیز آن را تکرار کردند، منحصرا کوشش برای جلب اطمینان افکار عمومی صهیونیستی ها و ارتقا روحیه تضیف شده آنها است تا از این طریق از شدت درد وارده  کاسته گردد.

آخرین امتحان حقیقی منتظر اسرائیل

به هر حال چنانچه شعله آتش جنگ بین کانون مقاومت و نه منحصرا ایران با اسرائیل شعله ور گردد، برای اسرائیل یک امتحان حقیقی و اخرین امتحان آن می باشد و به نظر نمی آید این بار آن را با برتری پشت سربگذارد اما ایران، سوریه ، لبنان و فلسطین همچنان پابرجا و استوار باقی خواهند ماند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=87578

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.