تاریخ ارسال : ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تهدیدهای کنونی واقعاً آبکی و پوچ است/قرار بود در برجام همه تحریم‌ها لغو شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از قرچک، حسین شریعتمداری شب گذشته همزمان با هفتمین شب ماه محرم با حضور در جمع عزاداران هیئت انصارالحسین(ع) شهرستان قرچک، ضمن تسلیت شهادت اباعبدالله‌الحسین(ع) اظهار داشت: یکی از تفاوت‌های انقلاب اسلامی و سایر انقلاب‌ها در این است که نسخه این انقلاب در میان مردم بود منتهی عملی نمی‌شُد؛ اما در سایر انقلاب‌ها همچون انقلاب مارکسیستی روسیه، نسخه انقلاب دست حاکمان بود و مردم چیزی از آن نمی‌دانستند.

وی افزود: ایدئولوژی انقلاب و مکتب اسلام ناب از قبل در میان مردم بود و وقتی حضرت امام(ره) ندای انقلاب را طنین‌انداز کردند مردم این ندا را با جان و دل پذیرفتند، و ۸ سال مردم ایران در مقابل صدام به نمایندگی از دنیای ظلم و استکبار ایستادگی کردند.

نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان با تأکید بر اینکه هر چه داریم از فرهنگ شهادت است بیان کرد: امام حسین(ع) همه اطرافیان خود از فرزند ۶ ماهه گرفته تا حبیب‌بن مظاهر را به میدان آورد، کاری که عاشقان اهل بیت(ع) نیز در جریان دفاع مقدس انجام دادند.

ایثار خانواده‌های شهدا سایه جنگ را از سر مردم برداشته است

شریعتمداری با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی به لطف خدا و امام زمان(عج) چنان تنومند شده که کیلومترها دورتر از مدیترانه از انقلاب اسلامی دفاع می‌شود گفت:‌ امروز به واسطه حضور مردم و ایثار خانواده‌های شهدا سایه جنگ از سر مردم برداشته شده است، امروز گوشه‌ای از قدرت نیروهای مسلح به نمایش گذاشته می‌شود؛ در حالی که بخش عمده‌ای از این رزمایش‌ها در مرزهاست و امروز امنیت پایدار نصیب مردم کشور شده است.

وی در ادامه با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم بیان کرد: مردم این کشور در سال‌های دفاع مقدس از محرم و عاشورا درس گرفتند، همچنان که شهادت شهید سرافراز حججی که حجتی از سوی خداوند حکیم و حلیم برای ما و ملت‌های تحت ستم بود، باید الگویی برای مدیران و جوانان ما باشد، که اگر مجاهدت امثال این شهید عزیز نبود معلوم نبود کشور ما امروز چه وضعی داشت.

زاویه زیاد خطا نیست، خبط است

نماینده مقام معظم رهبری در مؤسسه کیهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مفهوم آتش به اختیار ادامه داد: آتش به اختیار یک فراخوان است، یعنی پایتان را از روی ترمز بردارید، دائم ترمز نکنید، نقشه روشن است، فریب پرحرفی‌ها و وارونه نمایی‌های دشمن را نخورید، دشمن با پرچم مشخص خود نمی‌آید، از مطالبات خود دست نکشید و مطرح کنید، حرکت‌ها را با نقشه راه بسنجید و هر جا زاویه زیاد شد بدانید دیگر خطا نیست، خبط است.

کسی مخالف توافق مقتدارنه نیست

شریعتمداری تأکید کرد: قرار بود در برجام همه تحریم‌ها لغو شود و هدف هم این بود، مگر نمی‌گفتند آب خوردن مردم هم به تحریم‌ها بستگی دارد، حالا که رأی‌شان را گرفتند، مردم را از سایه جنگ می‌ترسانند، یک‌بار غرب درحالی‌ که آمریکا در اوج اقتدار و ما در ضعف بودیم، در جنگ تحمیلی در مقابل ما به میدان آمد؛ اما ما پیروز شدیم.

وی با اشاره به اینکه تهدیدهای کنونی واقعاً آبکی و پوچ هستند افزود: ما در شرایط خطیر و نه خطرناکی هستیم، ما در حال عبور از یک عقبه هستیم که شیبی تند دارد؛ اما در فرای آن راه فراخ است، کشور باید به سمت جلو حرکت کند و ای کسانی که برجام همه ‌چیزتان شده است، توافق کنید؛ ولی با اقتدار، کسی با توافق مقتدارنه مخالف نیست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=67402

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.