تاریخ ارسال : ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۰۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

تهدید اصلاح طلبان با عباراتی توهین آمیز با تحقیر به روحانی در منزل شخصی اش!

به گزارش شلمچه نیوز،  در اتفاقی تأمل‌برانگیز اما قابل پیش‌بینی عناصری از جریان اصلاحات با عباراتی توهین‌آمیز و همراه با تحقیر از «تهدید و هشدار به روحانی در منزل شخصی‌اش» خبر دادند و رئیس‌جمهور قانونی، مستقر و منتخب مردم را به توهم درباره پایگاه رأی خود متهم کردند.
این عناصر مدعی‌اند که این توهمات  از سوی نزدیکان رئیس‌جمهور به وی القا می‌شود و رسماً اعلام کردند که این موضوع را یکی از سران اصلاحات نیز در منزل شخصی رئیس‌جمهور به او تذکر داده که روحانی نمی‌تواند بدون حمایت اصلاح‌طلبان دوباره رئیس‌جمهور شود.  این تحقیر و هشدار به رئیس‌جمهور در شماره دیروز روزنامه خانوادگی آیت‌الله هاشمی منعکس شد تا شائبه امتیازخواهی از روحانی و چرخش برخی شخصیت‌ها نسبت به وی پر‌رنگ‌تر شود. این در حالی است که رئیس‌جمهور معمولاً به نقدهای منصفانه نیروهای انقلاب واکنش سخت نشان می‌دهد و حالا باید دید آیا رئیس‌جمهور نسبت به این تهدید رسمی و توهین بی‌سابقه در منزل شخصی‌اش که از سوی اصلاح‌طلبان رسانه‌ای شده است، آن هم از سوی نیروهای بریده از انقلاب، واکنش سخت خواهد داشت یا خیر.
روزنامه آرمان در گفت‌و‌گویی با عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان از قول وی که چندین بار روحانی را تهدید به قطع حمایت اصلاح‌طلبان از وی در انتخابات آینده کرد، نوشت: «برخی از حامیان آقای روحانی تلاش می‌کنند به ایشان القا کنند که دارای سازمان رأی مستقلی جدا از اصلاح‌طلبان است. این مسئله نیز در جلسه آقای روحانی با یکی از بزرگان جریان اصلاحات مطرح شده است. در این جلسه که در منزل آقای روحانی برگزار شده به آقای روحانی در این زمینه هشدار‌های لازم داده شده که ایشان دارای سازمان رأی مستقل نیست و نباید با طناب پوسیده برخی افراد به چاه برود. بدون شک سازمان رأی آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده جریان اصلاحات خواهد بود و کسی نمی‌تواند این مسئله را کتمان کند. اگر کسی دچار توهم شده و احساس می‌کند آقای روحانی جدا از آرای اصلاح‌طلبان می‌تواند رئیس‌جمهور شود سخت در اشتباه است و این اشتباه ممکن است به قیمت بسیار گزافی تمام شود.»

ناصری در بخش دیگری از این گفت و گو که با عنوان «دیدار محرمانه در منزل روحانی» به عنوان تیتر اول روزنامه آرمان منتشر شده به نارضایتی اصلاح‌طلبان از روحانی اشاره و پی در پی وی را تهدید و متهم به انفعال می‌کند: «اگر به فرض آقای روحانی نسبت به جریان اصولگرا تمایل نشان داد شورای عالی سیاست‌گذاری جریان اصلاحات درباره آینده رابطه اصلاح‌طلبان و آقای روحانی تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد. در شرایط کنونی آقای روحانی در شرایط بسیار سختی قرار گرفته و به همین دلیل نیز تا حدودی دچار انفعال شده‌اند. آقای روحانی علاقه زیادی دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده کاندیدای مورد وفاق هر دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا قرار بگیرد و رأی بیشتری نسبت به سال۹۲ به دست بیاورد. نکته مهم در این زمینه اینکه جریان اصلاحات به جز آقای روحانی گزینه دیگری را نیز برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال۹۶ درنظر گرفته و به تمامی جوانب قضیه فکر کرده است. اصلاح‌طلبان با رصد شرایط کشور در آستانه انتخابات برای هر اتفاق احتمالی برنامه خواهند داشت و با دست پر در انتخابات حاضر خواهند شد. نکته دیگر اینکه اصولگرایان نیز علاقه ندارند از آقای روحانی به عنوان عضو باسابقه جریان اصولگرایی عبور کنند. آقای روحانی باید این نکته را در نظر بگیرد که سازمان رأی یک رئیس‌جمهور در ایران رنگارنگ و متنوع است. از سوی دیگر انتخاب برخی از مدیران استانی در مناطق مختلف کشور سبب گلایه‌ها و دلخوری‌هایی از دست آقای روحانی شده و نیروهای بومی اصلاح‌طلب از وضعیت موجود رضایت ندارند. همه این عوامل باعث شده که سازمان رأی آقای روحانی در سال۹۶ به خطر بیفتد. به همین دلیل آقای روحانی بیش از آنکه نگران حمایت اصلاح‌طلبان و اصولگرایان باشد باید نگران از دست دادن سازمان رأی خود باشد.»

«تحلیل شخصیتی روحانی» بخش دیگری از گفت و گوی روزنامه آرمان با عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان است که با توجه به حمایت‌های همیشگی آیت‌الله هاشمی از روحانی، انتشار آن در روزنامه خانوادگی آقای هاشمی تأمل برانگیز است و به نظر می‌رسد انتشار این موضع‌گیری در روزنامه آرمان نسبتی با جمله تاریخی هاشمی دارد که گفت «روحانی فقط ۳ درصد رأی داشت و چون من از او حمایت کردم ۵۰ درصد شد.»

ناصری با پرداختن به خصوصیات شخصیتی روحانی در پاسخ به این پرسش که «چرا آقای روحانی در سه سال گذشته از بیان صریح رابطه با اصلاح‌طلبان به عنوان مهم‌ترین جریان حامی خود پرهیز کرده است»، در جملاتی خارج از شأن رئیس‌جمهور می‌گوید: «مختصات فکری و سیاسی آقای روحانی همین است. ایشان همواره قصد دارد خود را به صورت مستقل از جریان‌های سیاسی نشان دهد. با وجود این همه مردم به این نکته آگاهی دارند که پایگاه رأی آقای روحانی از اصلاح‌طلبان تشکیل شده و قاطبه اصلی این جریان در سال۹۶ حامی آقای روحانی در انتخابات خواهد بود. از سوی دیگر آقای روحانی از نظر هویت تاریخی به جریان اصلاحات تعلق ندارد. همچنان که از نظر دیدگاه، مشی و تفکر به جریان اصولگرا تعلق ندارد. در نتیجه ایشان حالتی شبیه به آیت‌الله هاشمی دارند که به صورت فراجناحی و فراحزبی در فضای سیاسی ایران زیست می‌کنند. پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ چهار نفر از بزرگان کشور، یعنی آیت‌لله هاشمی، رئیس دولت اصلاحات، آقای ناطق نوری و سید‌حسن‌خمینی درباره انتخاب برخی وزرا در جهت توسعه سیاسی جلسه برگزار می‌کنند و قرار می‌شود گزینه‌ای که این جمع معرفی می‌کند به عنوان وزیر انتخاب شود. با وجود این آقای روحانی به دلیل روحیه مستقلی که دارد در روز تحلیف شخص دیگری را به جای ایشان معرفی می‌کند. ممکن است حضور مستقل آقای روحانی در فضای سیاسی کشور به ویژه پس از اینکه با حمایت اصلاح‌طلبان به ریاست‌جمهوری رسیده به مذاق برخی از اصلاح‌طلبان خوش نیاید. با وجود این قاطبه اصلی جریان اصلاحات شرایط حساس کشور را در نظر می‌گیرند و براساس آن تصمیم‌گیری می‌کنند.»

 جوان

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23197

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.